| Saturday 17 October, 2020

चुनाव अघि अमेरिकामा ठूलो संकट, धेरै राज्यहरूमा कोरोना संक्रमणको दर बढ्यो

वासिङ्टन । संयुक्त राज्यमा राष्ट्रपति निर्वाचन हुन दुई हप्ता भन्दा बढी बाँकी छ, चुनावी दृष्टिले महत्वपूर्ण राज्यहरुमा कोरोना भाइरस संक्रमण दरको वृद्धिले चुनावका अधिकारीहरु र मतदाताहरु लाई चिन्ताको कारण बनेको छ ।

आयोवा र विस्कनसिन जस्ता राज्यहरूमा स्थानीय निर्वाचन अधिकारीहरूले निर्वाचन अधिकारीहरू संक्रमित, अलग्गिएको वा अन्तिम संक्रमणमा प्रक्रियाबाट बाहिर हुनसक्छन् कि भन्ने डरले चुनाव संक्रमण केन्द्रहरू समयपूर्व खोल्दैछन् ।

आयोवा र विस्कनसिनका साथै, मिशिगन, मिनेसोटा, पेन्सिलभेनिया र ओहियोमा संक्रमण र मृत्युको संख्या बढ्दो छ। विस्कोन्सिनमा यस हप्ता कोरोना भाइरस संक्रमणको रेकर्ड भएको थियो। गभर्नर टोनी इभान्सले मतदान केन्द्रहरूमा कर्मचारीको अभाव भएमा विस्कॉन्सिन नेश्नल गार्ड नियुक्त गर्ने बताएका छन् ।

खोज्नुहोस्

बिचार

सबै

के अघोषित रुपमा लोडसेडिङ हुन थालेको हो ?

काठमाण्डौ । समग्रमा यसबर्ष बिगतभन्दा पानी धेरै पर्यो । देशका ठुला जलाशययुक्त आयोजनाहरु अझै पनि भरी नै छन । देशको अहिलेको मौसम पनि समयानुकूल नै छ । कुनै प्राकृतिक बिपत्तिको चपेटामा देश छैन । रन अफ दि रिभर अर्थात नदिको प्रवाहमा आधारित जलविद्युत आयोजनाहरुले पनि आफ्नो क्षमतामै उत्पादन गरिरहेका छ्न। पछिल्लो केही दिन यता देशका […]

दशैंको आशिर्वाद, युवराज खतिवडा भएस् !!!

एकातर्फ कोरोनाको महामारी । अर्कोतर्फ दशैंले छपक्क छोप्न लाग्यो । के गर्ने के नगर्ने मान्छेहरु रणझुल्लमा छन् । तरपनि दशै भनेको दशैं नै हो । हिन्दुहरुको सबैभन्दा ठूलो पर्व, जुन गैर हिन्दुहरुले पनि आ–आफ्नो विधी अनुसार मनाउँछन् । र, दशैं बहुसङख्यक नेपालीले मान्ने खानपानको पर्व भनौं । भेटघाटको पर्व भनौं । अनि विजयको पर्व पनि […]

कुलमान घिसिङका कारणले ढलेको एउटा पर्खाल

मलाई भारतका प्रधानमन्त्रीज्युले राष्ट्रिय सुरक्षा परिषद्का सदस्य बनाउनुभयो । अस्तिसम्म चौकीदार हो, बहादुर हो भन्थ्यो नेपालीलाई । भारतको उच्चतम संस्थामा पुग्दा मलाई गर्व लाग्थ्यो (एउटा पर्खाल भत्काई दिएँ भनेर । हामी सबैको ठूलो लक्ष्य पर्खाल भत्काउने हुनुपर्छ । पर्खाल नाघ्ने क्षमता छैन, बलबुद्धि हँदैन भनेर बनेका कृत्रिम पर्खाल, बनावटी पर्खाल एकएक गरी तोड्नुपर्छ । अनि […]

संविधानले जनतालाई निम्छरो रैती होइन, बहुबली शासक बनाएको

हिजो मात्र हामी नेपाली जनताले पाचौं संविधान दिवस मनायौं । जुन नेपालको संविधान २०७२ हो । उक्त संविधानको पहिलो वाक्यमा लेखिएको छ ‘हामी सार्वभौमसत्ता सम्पन्न नेपाली जनता’ । यो वाक्यले स्पष्ट पार्दछ की जंगबहादुरले १९१० मा लागु गरेको मुलुकी ऐनलाई नै टालटुल गर्दै अनि कामचलाउ बनाउँदै आएका थियौं । त्यसको अन्त्य गर्दै हामी नेपाली जनता […]