चुनाव अघि अमेरिकामा ठूलो संकट, धेरै राज्यहरूमा कोरोना संक्रमणको दर बढ्यो

उज्यालो प्रतिनिधि १ कार्तिक २०७७, शनिबार विश्व

वासिङ्टन । संयुक्त राज्यमा राष्ट्रपति निर्वाचन हुन दुई हप्ता भन्दा बढी बाँकी छ, चुनावी दृष्टिले महत्वपूर्ण राज्यहरुमा कोरोना भाइरस संक्रमण दरको वृद्धिले चुनावका अधिकारीहरु र मतदाताहरु लाई चिन्ताको कारण बनेको छ ।

आयोवा र विस्कनसिन जस्ता राज्यहरूमा स्थानीय निर्वाचन अधिकारीहरूले निर्वाचन अधिकारीहरू संक्रमित, अलग्गिएको वा अन्तिम संक्रमणमा प्रक्रियाबाट बाहिर हुनसक्छन् कि भन्ने डरले चुनाव संक्रमण केन्द्रहरू समयपूर्व खोल्दैछन् ।

आयोवा र विस्कनसिनका साथै, मिशिगन, मिनेसोटा, पेन्सिलभेनिया र ओहियोमा संक्रमण र मृत्युको संख्या बढ्दो छ। विस्कोन्सिनमा यस हप्ता कोरोना भाइरस संक्रमणको रेकर्ड भएको थियो। गभर्नर टोनी इभान्सले मतदान केन्द्रहरूमा कर्मचारीको अभाव भएमा विस्कॉन्सिन नेश्नल गार्ड नियुक्त गर्ने बताएका छन् ।

Facebook Comments Box

सम्पादकीय

सबै

सम्पादकीय : संविधान संशोधनको बाटोमा अगाडि बढौँ

आज संविधान दिवसको सातौँ संस्करण । आजभन्दा ६ वर्षअगाडि वि.स. २०७२ साल असोज ३ गते मुलुकमा संविधान जारी भएको थियो

उज्यालो प्रतिनिधि ३ आश्विन २०७८, आईतवार

विशेष सम्पादकीय : राष्ट्रपतिलाई महाअभियोग लगाउन बिलम्ब नगरौँ

बुद्ध लोप्चन २८ असार २०७८, सोमबार

ख्यालख्याल होइन, कोरोना

उज्यालो प्रतिनिधि २५ बैशाख २०७८, शनिबार

विशेष सम्पादकीय : खड्गप्रसाद तुरुन्त बोल, उज्यालो नेटवर्ककर्मीलाई बिना शर्त रिहाई

उज्यालो प्रतिनिधि १२ बैशाख २०७८, आईतवार