५ जेष्ठ २०७७, सोमबार

यो एक तस्विर हैन,दर्दनाक सत्य कथा हो

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि ५ जेष्ठ २०७७, सोमबार फोटो समाचार

एजेन्सी । यो केवल तस्वीर मात्र होइन, कथा हो । सत्य कथा, जसको चरित्र र घटनाहरू काल्पनिक छैनन् । यो एक अन्तहीन कहानी हो जुन सायद आउने धेरै दशकहरूको लागि सम्झना गरिनेछ । ईतिहास खोजे पनि, यो बिर्सिने छैन। तपाईं यसलाई बाध्यता, माइग्रेसन, वा गरीबी पनि भन्न सक्नुहुन्छ। तर यसले सत्य परिवर्तन गर्दैन। कुनै पनि समाचारको माध्यम हेरेर तपाईले देश भरका कामदारहरूको आप्रवासनको बारेमा जानकारी पाउनुहुनेछ।

तर कति मानिसहरूले बुझेका छन् कि यो केवल श्रमिक मात्र होइन, आधुनिक समाजको जग पनि हो जसको शहर र तथाकथित समृद्धि फल्छ। पछिल्लो ५० दिनमा यो जग भत्किएको छ र दरार स्पष्ट रूपमा देखिन सुरू भएको छ। अर्को साइडमा के देखिएको छ त्यो अझै बुझ्न सकेको छैन। हाम्रो देशमा महामारी, अनिकाल र भोकमरी, दंगा र प्राकृतिक प्रकोप देखिएको छ। तर यस जगले उनीहरूको सामना गर्नुपर्‍यो। तर एउटा भाइरसले सम्पूर्ण विश्वलाई हल्लाएको छ। अमर उज्वालाबाट

Facebook Comments

सम्पादकीय

सबै

प्रधानमन्त्रीबाट तत्काल राजीनामा देऊ

प्रधानमन्त्री खड्ग प्रसाद ओलीले ५ पुस ०७७ मा संविधानमा नभएको अधिकार प्रयोग गर्दै गरेको संघीय संसदको प्रतिनिधिसभा विघटनलाई सर्वोच्च अदालतले

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि ११ फाल्गुन २०७७, मंगलवार

संवैधानिक ‘कू’ को सर्वत्र विरोध गरौँ

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि ५ पुष २०७७, आईतवार

गैरजिम्मेवार सरकार

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि १७ कार्तिक २०७७, सोमबार

प्रहरी आदेशपालक होइनन्

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि १४ कार्तिक २०७७, शुक्रबार