यो एक तस्विर हैन,दर्दनाक सत्य कथा हो

उज्यालो प्रतिनिधि ५ जेष्ठ २०७७, सोमबार फोटो समाचार

एजेन्सी । यो केवल तस्वीर मात्र होइन, कथा हो । सत्य कथा, जसको चरित्र र घटनाहरू काल्पनिक छैनन् । यो एक अन्तहीन कहानी हो जुन सायद आउने धेरै दशकहरूको लागि सम्झना गरिनेछ । ईतिहास खोजे पनि, यो बिर्सिने छैन। तपाईं यसलाई बाध्यता, माइग्रेसन, वा गरीबी पनि भन्न सक्नुहुन्छ। तर यसले सत्य परिवर्तन गर्दैन। कुनै पनि समाचारको माध्यम हेरेर तपाईले देश भरका कामदारहरूको आप्रवासनको बारेमा जानकारी पाउनुहुनेछ।

तर कति मानिसहरूले बुझेका छन् कि यो केवल श्रमिक मात्र होइन, आधुनिक समाजको जग पनि हो जसको शहर र तथाकथित समृद्धि फल्छ। पछिल्लो ५० दिनमा यो जग भत्किएको छ र दरार स्पष्ट रूपमा देखिन सुरू भएको छ। अर्को साइडमा के देखिएको छ त्यो अझै बुझ्न सकेको छैन। हाम्रो देशमा महामारी, अनिकाल र भोकमरी, दंगा र प्राकृतिक प्रकोप देखिएको छ। तर यस जगले उनीहरूको सामना गर्नुपर्‍यो। तर एउटा भाइरसले सम्पूर्ण विश्वलाई हल्लाएको छ। अमर उज्वालाबाट

Facebook Comments Box

सम्पादकीय

सबै

सम्पादकीय : संविधान संशोधनको बाटोमा अगाडि बढौँ

आज संविधान दिवसको सातौँ संस्करण । आजभन्दा ६ वर्षअगाडि वि.स. २०७२ साल असोज ३ गते मुलुकमा संविधान जारी भएको थियो

उज्यालो प्रतिनिधि ३ आश्विन २०७८, आईतवार

विशेष सम्पादकीय : राष्ट्रपतिलाई महाअभियोग लगाउन बिलम्ब नगरौँ

बुद्ध लोप्चन २८ असार २०७८, सोमबार

ख्यालख्याल होइन, कोरोना

उज्यालो प्रतिनिधि २५ बैशाख २०७८, शनिबार

विशेष सम्पादकीय : खड्गप्रसाद तुरुन्त बोल, उज्यालो नेटवर्ककर्मीलाई बिना शर्त रिहाई

उज्यालो प्रतिनिधि १२ बैशाख २०७८, आईतवार