गुगललाई ३६ करोड ५० लाख अमेरिकी डलर जरिवाना

उज्यालो प्रतिनिधि ३ श्रावण २०७९, मंगलवार प्रविधि

काठमाडौं । रुसले गुगललाई लगभग ३६ करोड ५० लाख अमेरिकी डलरको जरिवाना तोकेको छ । रोयटर्सका अनुसार रूसी संचार नियामक रुस्कोम्यान्डजोरले यट्युबले निषेधित सामग्री हटाउने आदेशको पालना नगरेको बताएको छ । चरमपन्थ र आतंकवादलाई बढावा दिने एवं युक्रेन युद्धको बारेमा कथित रूपमा गलत जानकारी भएका भिडियोहरु डिलिट नगरेको रुस नियामकको भनाइ छ ।

मार्चमा नियामकले युट्युबमा रहेका गैरकानूनी भिडियोहरू हटाउन असफल भएकोमा गुगललाई चार्ज गर्ने चेतावनी दिएको थियो । साढे ३६ करोड अमेरिकी डलर अर्थात् २१।१ अर्ब रूबल कम्पनीले त्यहाँ कमाउने पैसाको केही हिंस्सा हो । यद्यपि गुगलले वास्तवममै यो जरिवाना तिर्छ या तिर्दैन भन्नेबारे कुनै प्रतिक्रिया भने आएको छैन ।

Facebook Comments Box

सम्पादकीय

सबै

रमेश श्रेष्ठको गैरकानुनी धन्दामाथि छानबिन गर !

काठमाडौं । युएईमा दर्ता भएको नेपाली संस्था नेपाल एसोसिएसनका अध्यक्ष रमेश श्रेष्ठले दुबईमार्फत अष्ट्रेलिया पठाउँछु भन्दै दर्जनौं युवाहरूमार्फत् लाखौँ रकम

उज्यालो प्रतिनिधि ९ माघ २०७८, आईतवार

सम्पादकीय : संविधान संशोधनको बाटोमा अगाडि बढौँ

उज्यालो प्रतिनिधि ३ आश्विन २०७८, आईतवार

विशेष सम्पादकीय : राष्ट्रपतिलाई महाअभियोग लगाउन बिलम्ब नगरौँ

बुद्ध लोप्चन २८ असार २०७८, सोमबार

ख्यालख्याल होइन, कोरोना

उज्यालो प्रतिनिधि २५ बैशाख २०७८, शनिबार