कोरोना उपचारको अन्तिम चरणको परीक्षण रोकियो, जोनसनको खोप पछि अमेरिकामा दोस्रो धक्का

उज्यालो प्रतिनिधि २८ आश्विन २०७७, बुधबार विश्व

काठमाण्डौ । कोरोना भाइरससँग संघर्ष गरिरहेका देशहरूमा खोप, औषधि र यसको उपचारको लागि उपचारका अन्य विधिहरूमा बिभिन्न किसिमको अनुसन्धान भइरहेको छ । धेरै जसो प्रयासहरूले सफलता पनि पाइरहेका छन्, तर परीक्षणको क्रममा केही परियोजनाहरूले पनि अड्काउने समाचार पाइरहेका छन्। स्वयंसेवकहरूले साइड-इफेक्ट भएपछि सुरक्षा दृष्टिकोणबाट परीक्षण रोक्नु पर्छ।

अमेरिकामा जोनसन र जोनसनको खोपपछाडि रहेको अर्को प्रोजेक्ट मोनोक्लोनल एन्टिबडी उपचारको अन्तिम चरण रोक्ने भएको छ । अमेरिकी कम्पनी एली लिली कोरोनो भाइरसको उपचारको लागि मोनोक्लोन एन्टिबडी उपचारको अन्तिम चरणमा थिए।

एली लिली कम्पनीले सम्भावित सुरक्षा कारणहरूको लागि यसको मोनोक्लोनल एन्टिबडी उपचारको चलिरहेको ट्रायल रोकेको छ। एली लिली कम्पनीका प्रवक्ता मोली म्याक कुल्लीले भने कि कम्पनीका लागि व्यक्तिहरूको सुरक्षा सबैभन्दा महत्त्वपूर्ण छ । हामी सचेत छौं कि अत्यधिक सतर्कताको कारण ACTIV-3 स्वतन्त्र डाटा सुरक्षा निगरानी बोर्ड (DSMB) ले यसलाई नामांकन रोक्न सिफारिस गरेको छ।

एली लिली कम्पनीले भर्खर आफ्नो दुई एन्टिबडी औषधिहरूको संयोजनको लागि परीक्षण डेटा प्रकाशित गर्‍यो। यस बाहेक, एन्टिबडी औषधिको लागि मोनोथेरापीको परीक्षण परिणाम पनि प्रकाशित भयो। LY-CoV555 को नतीजामा, कम्पनीले रिपोर्ट गरे कि केहि फरक प्रतिक्रियाहरू नोट गरियो, केवल दुई एलर्जीका साइड इफेक्टहरू मात्र गम्भीरको साथ। यद्यपि सबै बिरामीहरू पछि निको पारिए।

Facebook Comments Box

सम्पादकीय

सबै

सम्पादकीय : संविधान संशोधनको बाटोमा अगाडि बढौँ

आज संविधान दिवसको सातौँ संस्करण । आजभन्दा ६ वर्षअगाडि वि.स. २०७२ साल असोज ३ गते मुलुकमा संविधान जारी भएको थियो

उज्यालो प्रतिनिधि ३ आश्विन २०७८, आईतवार

विशेष सम्पादकीय : राष्ट्रपतिलाई महाअभियोग लगाउन बिलम्ब नगरौँ

बुद्ध लोप्चन २८ असार २०७८, सोमबार

ख्यालख्याल होइन, कोरोना

उज्यालो प्रतिनिधि २५ बैशाख २०७८, शनिबार

विशेष सम्पादकीय : खड्गप्रसाद तुरुन्त बोल, उज्यालो नेटवर्ककर्मीलाई बिना शर्त रिहाई

उज्यालो प्रतिनिधि १२ बैशाख २०७८, आईतवार