बेलायतमा कोरोनाको दोस्रो लहरसँग लड्न तीन-स्तरीय योजना, लिभरपुल सबैभन्दा खतरनाक

उज्यालो प्रतिनिधि २७ आश्विन २०७७, मंगलवार विश्व

काठमाण्डौ । बेलायती प्रधानमन्त्री बोरिस जोनसनले सोमबार भने कि देशमा कोरोना संक्रमणको दोस्रो लहरलाई जित्न नयाँ योजना तयार गरिएको छ। यो तीन चरणमा कार्यान्वयन गरिनेछ। यस योजनामा ​​मध्यम, उच्च र धेरै उच्च जोखिम क्याटगोरी सिर्जना गरिएको छ। जोनसनले भने कि सबै क्षेत्रहरूमा अत्यावश्यक सामानको पसल, विद्यालय र विश्वविद्यालयहरू खुला रहनेछन्। उही समयमा, पब, जिम र स्ट्रोलिंगका लागि पसलहरू बन्द गरिएका छन्। जबकि लिभरपूल उच्च जोखिम क्याटगोरीमा राखिएको छ।

प्रधानमन्त्री बोरिस जोसनले भने कि देशमा पूर्ण प्रतिबन्ध बिना जनतालाई बचाउन आवश्यक छ। तर पबहरू, रेस्टुरेन्टहरू, जिमहरू र पसलहरूमा भिडभाड बढ्नाले कोरोना फैलिरहेको छ र त्यसैले तिनीहरू बन्द भइरहेका छन् । प्रधानमन्त्री बोरिस जोनसनले पहिलो पटक विपक्षी सांसदहरूलाई पनि सूचित गरिसकेका छन। विपक्षी सांसदहरूले सरकार कोरोनाको बहानामा जनताको अधिकार हनन भएको आरोप लगाए।

पछिल्लो महिना युकेमा कोरोना भाइरसको कमी भएपछि उत्तर-पश्चिम र उत्तर-पूर्वी इङ्ल्याण्डमा जाडो बढेको बखत अचानक घटनाहरू बढ्न थाले। उही समयमा, यो लिभरपुलमा प्रति लाखमा ६ सय भन्दा बढी मानिसहरूलाई संक्रमित भएको देशको सबैभन्दा जोखिमपूर्ण स्थान भयो ।

Facebook Comments Box

सम्पादकीय

सबै

सम्पादकीय : संविधान संशोधनको बाटोमा अगाडि बढौँ

आज संविधान दिवसको सातौँ संस्करण । आजभन्दा ६ वर्षअगाडि वि.स. २०७२ साल असोज ३ गते मुलुकमा संविधान जारी भएको थियो

उज्यालो प्रतिनिधि ३ आश्विन २०७८, आईतवार

विशेष सम्पादकीय : राष्ट्रपतिलाई महाअभियोग लगाउन बिलम्ब नगरौँ

बुद्ध लोप्चन २८ असार २०७८, सोमबार

ख्यालख्याल होइन, कोरोना

उज्यालो प्रतिनिधि २५ बैशाख २०७८, शनिबार

विशेष सम्पादकीय : खड्गप्रसाद तुरुन्त बोल, उज्यालो नेटवर्ककर्मीलाई बिना शर्त रिहाई

उज्यालो प्रतिनिधि १२ बैशाख २०७८, आईतवार