कोरोनासँग लड्न खोपको लागि पर्खेर बस बस्नु व्यर्थ हो, डब्ल्यूएचओले दिए यस्तो सल्लाह

उज्यालो प्रतिनिधि २७ आश्विन २०७७, मंगलवार विश्व

काठमाण्डौ । विश्व स्वास्थ्य संगठन (डब्ल्यूएचओ) का महानिर्देशक टेड्रोस अडानोम गेब्रियासले भने कि कोरोना भाइरस कोभिड -१९ विरुद्ध लड्न केवल खोपको लागि पर्खनु बेकार हो ।

डब्ल्यूएचओका महानिर्देशकले सोमबार पूर्वी भूमध्य क्षेत्रको क्षेत्रीय समितिलाई सम्बोधन गर्दै भने कि कोरोना संक्रमणको घटना विश्वव्यापी रूपमा बढ्दै गएको छ र सबै देशहरुलाई अहिले सतर्क हुनु जरुरी छ। कोभिड-१९ भाइरस अझै पनी प्रसारण भइरहेको छ र धेरै व्यक्तिहरु कमजोर हुनसक्ने आशंका छ। यस्तो अवस्थामा कसैले पनि खोपको पर्खाइमा बस्न सक्दैन। अवस्थित स्वास्थ्य प्रणाली प्रयोग गरेर व्यक्तिहरूको ज्यान बचाउन आवश्यक छ।

ठूला इन्फ्लोहरू विश्वव्यापी कोरोना संक्रमणको घटनामा द्रुत वृद्धिको लागि जिम्मेवार छन्, चाहे यो स्टेडियमहरू, नाइटक्लबहरूमा, धार्मिक स्थानहरूमा वा अन्य भीड स्थानहरूमा भीड होस् । संक्रमणको बढी जोखिममा परेकाहरूलाई सुरक्षा दिन आवश्यक छ ताकि स्वास्थ्य प्रणाली कम बोझ भएको छ र जीवन बचाउन सकिन्छ।

कोरोना बिरूद्धको युद्धको तेस्रो महत्त्वपूर्ण हतियार भनेको मानिसहरूलाई र समुदायलाई संक्रमणका बारे सचेत गराउनु र कोभिड-१९ मैत्री अभ्यासहरूको पालना गर्नु कत्तिको महत्त्वपूर्ण छ भनेर बताउनु हो। चौथो आवश्यकता भनेको सार्वजनिक स्वास्थ्यको क्षेत्रमा काम गर्नु हो अर्थात् कोरोना संक्रमित र क्वेरन्टाइनमा परेका मानिसहरूलाई पहिचान, अलग गर्नु, अनुसन्धान र हेरचाह गर्नु हो।

Facebook Comments Box

सम्पादकीय

सबै

सम्पादकीय : संविधान संशोधनको बाटोमा अगाडि बढौँ

आज संविधान दिवसको सातौँ संस्करण । आजभन्दा ६ वर्षअगाडि वि.स. २०७२ साल असोज ३ गते मुलुकमा संविधान जारी भएको थियो

उज्यालो प्रतिनिधि ३ आश्विन २०७८, आईतवार

विशेष सम्पादकीय : राष्ट्रपतिलाई महाअभियोग लगाउन बिलम्ब नगरौँ

बुद्ध लोप्चन २८ असार २०७८, सोमबार

ख्यालख्याल होइन, कोरोना

उज्यालो प्रतिनिधि २५ बैशाख २०७८, शनिबार

विशेष सम्पादकीय : खड्गप्रसाद तुरुन्त बोल, उज्यालो नेटवर्ककर्मीलाई बिना शर्त रिहाई

उज्यालो प्रतिनिधि १२ बैशाख २०७८, आईतवार