संसारभर कोरोना संक्रमितहरुको संख्या ३ करोड नाघ्यो

उज्यालो प्रतिनिधि २ आश्विन २०७७, शुक्रबार विश्व

एजेन्सी । संसारभर कोरोना संक्रमितहरुको संख्या ३ करोड नाघेको छ । वल्ड्रोमिटरका अनुसार कोरोना संक्रमितहरुको संख्या अहिलेसम्म ३ करोड २ लाख १९ हजार ६ सय ९० पुगेको छ । त्यस्तै संसारभर संक्रमणका कारण मृत्यु हुनेको संख्या ९ लाख ४८ हजार १ सय ५३ जना पुगेका छन् । बिहीबार मात्रै विश्वमा ३ हजार ४ सय ३८ जनाको संक्रमणबाट मृत्यु भएको छ । त्यसमध्ये सबैभन्दा बढी भारतमा ११ सय १० जनाको आजै मृत्यु भएको छ ।

अहिलेसम्मको सबैभन्दा बढी संक्रमित संख्या अमेरिकामा रहेको छ । अमेरिकामा ६८ लाख ४४ हजार १ सय ४९ जना संक्रमित पुगेका छन् भने त्यहाँ मृत्यु हुनेको संख्या २ लाख १ हजार ६ सय ९९ सय पुगेको छ । आजमात्रै अमेरिकामा ३ सय ५१ जनाको संक्रमणबाट मृत्यु भएको छ । त्यस्तै दोश्रो सबैभन्दा बढी महामारीको चपेटामा परेको भारतमा अहिलेसम्म ५२ लाख ५ हजार ७ सय ६० जना संक्रमित देखिएका छन् भने बिहीबार त्यहाँ ८९ हजार ८ सय ६७ जनामा कोरोना संक्रमण देखिएको छ ।

भारतमा अहिलेसम्म संक्रमणका कारण ८४ हजार ३ सय ४० जनाको मृत्यु भैसकेको छ । तेश्रो सबैभन्दा बढी संक्रमित मुलुक ब्राजिल हो । ब्राजिलमा अहिलेसम्म ४४ लाख ३० हजार २ सय २७ जना संक्रमित देखिएका छन् । त्यहाँ मृत्यु हुनेको संख्या १ लाख ३४ हजार ३ सय ६३ जना पुगेको छ । त्यसपछि रसिया, पेरु, कोलम्बिया, मेक्सिको लगायतका मुलुकहरु बढी प्रभावित भएका छन् ।

Facebook Comments Box

सम्पादकीय

सबै

सम्पादकीय : संविधान संशोधनको बाटोमा अगाडि बढौँ

आज संविधान दिवसको सातौँ संस्करण । आजभन्दा ६ वर्षअगाडि वि.स. २०७२ साल असोज ३ गते मुलुकमा संविधान जारी भएको थियो

उज्यालो प्रतिनिधि ३ आश्विन २०७८, आईतवार

विशेष सम्पादकीय : राष्ट्रपतिलाई महाअभियोग लगाउन बिलम्ब नगरौँ

बुद्ध लोप्चन २८ असार २०७८, सोमबार

ख्यालख्याल होइन, कोरोना

उज्यालो प्रतिनिधि २५ बैशाख २०७८, शनिबार

विशेष सम्पादकीय : खड्गप्रसाद तुरुन्त बोल, उज्यालो नेटवर्ककर्मीलाई बिना शर्त रिहाई

उज्यालो प्रतिनिधि १२ बैशाख २०७८, आईतवार