अमेरिकामा अश्वेत बच्चाहरू कोरोनाबाट सबैभन्दा बढी खतरामा, हालसम्म १२१ को मृत्यु

उज्यालो प्रतिनिधि १ आश्विन २०७७, बिहीबार विश्व

काठमाण्डौ । संयुक्त राज्य अमेरिकामा २१ बर्ष मुनिका युवाहरूको मृत्युको ७८ प्रतिशत काला नागरिकहरू छन्। रोग नियन्त्रण तथा रोकथाम केन्द्र (सीडीसी) अध्ययनका अनुसार २१ वर्ष उमेर मुनिका १२१ युवाहरूले ज्यान गुमाए । वयस्कहरूको तुलनामा बच्चाहरू र युवा मानिसहरू बीच समग्र मृत्यु दर कम छ। सिडीसीले ३९२,००० केसहरूमा यो अनुसन्धान गर्‍यो। यो कुल संख्याको आठ प्रतिशत थियो। अनुसन्धानमा, २१% बर्ष मुनिका युवाहरुमा मात्र ०.०८ प्रतिशत मात्र मृत्यु भएको थियो।

रिपोर्टका अनुसार २१ बर्ष मुनिका अमेरिकी जनसंख्याको २६% हिस्सा रहेको छ। यसको मतलब २६ % सम्पूर्ण जनसंख्या २१ बर्ष मुनिका मुनिका छन्। तर अध्ययनले थप प्रमाण दिन्छ कि बच्चाहरू र किशोर-किशोरीहरूमा भाइरस प्रतिरोधात्मक क्षमता हुँदैन र पोस्ट-वायरल अवस्थाले बच्चाहरूमा मल्टिस्टीम इन्फ्लेमेटरी सिन्ड्रोम भनेर चिनिन्छ।

सीडीसीको प्रतिवेदनका अनुसार अमेरिकामा काला बच्चाहरूमा संकट झनै गहिरो हुँदै गएको छ। १८ बर्ष भन्दा कमका ५७६ बच्चाहरुको एक अध्ययनले मार्च १ र जुलाई २५ बीचको अस्पतालहरुमा भर्ना भयो कि ती मध्ये आधा मध्ये कुनै न कुनै बिरामी परेका थिए। मोटोपना र फोक्सोको रोग यसमा सामान्य थियो।

Facebook Comments Box

सम्पादकीय

सबै

सम्पादकीय : संविधान संशोधनको बाटोमा अगाडि बढौँ

आज संविधान दिवसको सातौँ संस्करण । आजभन्दा ६ वर्षअगाडि वि.स. २०७२ साल असोज ३ गते मुलुकमा संविधान जारी भएको थियो

उज्यालो प्रतिनिधि ३ आश्विन २०७८, आईतवार

विशेष सम्पादकीय : राष्ट्रपतिलाई महाअभियोग लगाउन बिलम्ब नगरौँ

बुद्ध लोप्चन २८ असार २०७८, सोमबार

ख्यालख्याल होइन, कोरोना

उज्यालो प्रतिनिधि २५ बैशाख २०७८, शनिबार

विशेष सम्पादकीय : खड्गप्रसाद तुरुन्त बोल, उज्यालो नेटवर्ककर्मीलाई बिना शर्त रिहाई

उज्यालो प्रतिनिधि १२ बैशाख २०७८, आईतवार