१७ श्रावण २०७७, शनिबार

हिन्दी म्युजिक भिडियोदेखी चर्चित मोडल तथा निर्देशक सम्म हेरुका लामा

विवेक लोप्चन विवेक लोप्चन १७ श्रावण २०७७, शनिबार अन्तर्वार्ता

काठमाण्डौ । हेरुका लामा पछील्लो समय व्यस्त मोडल एंव निर्देशकको रुपमा परिचित छन । उनको कलाकारिता यात्राले करिब २ दशक छुनै लागेको छ । बिगत ४ बर्षदेखी मोडलिङ क्षेत्रमा चर्चा कमाउदै आएका लामाले करिब १ सय भन्दा बढी म्युजिक भिडियोमा निर्देशन र अभिनय गरिसकेका छन । नेपाली कलाकारीता क्षेत्रमा उनले अभिनय गरेका दर्जनौ म्युजिक भिडियो हिट छन । संघर्ष र परिश्रमले नै यो क्षेत्रमा आफ्नो पहिचान बनाउन सफल मोडल तथा निर्देशक हेरुका लामाको जीवनी ।

 

बाल्यकाल र परिचय

वि.सं २०४३ साल साउन १५ गते मकवानपुर जिल्लाको पदमपोखरी गा.वि.स वडा नं ४ पान्तलेमा बुवा सुब्बा बल र आमा साइली बलको कोखबाट जन्मेका हुन हेरुका लामा । सानै देखी चन्चले र इमान्दार स्वभावका लामा बिहे ब्रतबन्ध,पार्टी आदिमा नाच्न खुब रुची राख्ने गर्दथे । उनले नजिकैको बुद्ध नि.मा.विमा निम्न माध्यमिक तहको अध्ययन पुरा गरी महेन्द्र माद्यामिक विद्यालय पदम पोखरीबाट माद्यामिक तहको अध्ययन पुरा गरेका थिए । विद्यालयले आयोजना गरेको अतिरिक्त कृयाकलापमा उनको सकृय सहभागीता रहन्थ्यो ।

कलाकारिता यात्रा र संघर्ष

नृत्य निर्देशक बन्ने लक्ष्यले विं.सं २०५९ सालमा काठमाण्डौ प्रवेश गरे । सुरुमा उनी गाउँको चिनजानको दाइको इलेक्ट्रोनिक पसलमा काम गर्दै काठमाण्डौको बागबजारस्थित सरस्वती कला केन्द्रमा नृत्य सिक्न थाले । ” इलेक्ट्रोनिक पसलमा काम गरेर आएको पैसा डान्स फी तिर्न पुग्थ्यो । तर मन हारिँन । धेरै जनाले आशा मात्रै नि देखाए । बिस्तारै कला केन्द्रबाट कोरस डान्सरको चान्स आयो । काम नि सिक्दै गएँ । बिस्तारै सोही कला केन्द्रमा नृत्य सिकाउन सुरु गरे ।” उनले भने ।

अहिलेसम्ममा उनले २ हजार भन्दा बढी म्युजिक भिडियो र फिल्ममा कोरस डान्सरको रुपमा काम गरीसकेका छन । कला केन्द्रमा उनले नृत्य संगै फिल्मी द्धन्द पनि सिक्न थाले । द्धन्द निर्देशक कुमार एण्ड कुमारले उनलाई मुख्य सहायक द्धन्द निर्देशकको रुपमा काम गर्ने अवसर दिए का थिए ।

वि. स २०६८ सालमा कामकै सिलसिलामा उनी भारतस्थित गोवाको प्राइड क्यासिनोमा कोरियोग्राफअरको रुपमा काम गर्न थाले । “म लगभग ५ बर्ष काम गरे । भारतमा हुँदा नै मेरो कोरियोग्राफी र अभिनय रहेको चेस प्रोमोशन म्युजिक भिडियोमा काम गर्ने अवसर पाए । वि.सं २०७२ सालमा काठमाण्डौ आए । त्यसपछी नेपाल आएर राम चन्द्र काफ्ले र सुनिता गुरुङको लोकदोहोरी गीत ‘पानी पानी’ मा अभिनय गरे ।” उनले भने ।

उनले अभिनय गरेको पहिलो नेपाली म्युजिक भिडियोले नै चर्चा पायो । उनले कौरा, सालैजो, मारुनी, लोकदोहोरी, पप,आधुनिक, तामाङ सेलो लगायत सबै विधाको १ सय भन्दा बढी गीतको म्युजिक भिडियोमा अभिनय,निर्देशन र कोरियोग्राफरको रुपमा काम गरेका छन ।

 

चर्चा बटुलेका अभिनित गीत
सबै विधाका काम गरे पनि उनको फोकस मोडलिङ क्षेत्रमा नै रहेको छ । मोडलिङ क्षेत्रमा उनले चर्चा बटुलेका अभिनित गीतहरुमा ‘पानी पानी’ , मज्जा बेग्लै छ, ज्यानै दिन्छु, बिहे नगरि भाछैन,भट्टिको मिठो, ल्होछार मेला, बैशालु जोबन, गलैचा गुन्द्री, माकुरीले जाल बुने लगायत दर्जनौ गीत रहेका छन ।

अवार्ड तथा सम्मान
उनले नेशनल पावर न्युज म्युजिक अवार्ड- २०१९ मा ‘ज्यानै दिन्छु’ बोलको गीतबाट सर्वोत्कृष्ट पप मोडलको अवार्ड साथै विभिन्न सम्मान प्राप्त गरेका छन ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्पादकीय

सबै

संवैधानिक ‘कू’ को सर्वत्र विरोध गरौँ

नेपालको संविधानमा रुपष्ट भनिएको छ,–निर्वाचित प्रधानमन्त्रीविरुद्ध दुई वर्षसम्म अविश्वास प्रस्ताव लैजान नपाइने । संसदबाट अर्को सरकार बन्ने अवस्था रहेसम्म संसद

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि ५ पुष २०७७, आईतवार

गैरजिम्मेवार सरकार

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि १७ कार्तिक २०७७, सोमबार

प्रहरी आदेशपालक होइनन्

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि १४ कार्तिक २०७७, शुक्रबार

टिभी कार्यक्रमबाट ठूलो पर्दामा डेब्यु गर्दै यी अभिनेत्रीको हेर्नुहोस बोल्ड तस्विर,

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि १८ बैशाख २०७७, बिहीबार