असार मसान्त भित्रमा मेलम्चीको पानी ल्याई जनताको निराशाको अन्त्य गर्नेछौ : मन्त्री मगर

उज्यालो प्रतिनिधि १ फाल्गुन २०७६, बिहीबार समाचार

काठमाडौं। खानेपानी मन्त्री बिना मगरले असार मसान्त भित्रमा मेलम्चीको पानी काठमाडौं ल्याई जनतामा देखिएको निराशाको अन्त्य गर्ने प्रतिवद्धता जनाएकी छन्।

मेलम्ची खानेपानी आयोजनाको स्वेतपत्र सार्वजनिक गर्न बिहीबार काठमाडौंमा आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा मन्त्री मगरले असार मसान्तसम्म मेलम्चीको काम सम्पन्न भई काठमाडौंमा पानी ल्याइसक्ने बताइन्।

उनले भनिन्, ‘हामीले असार मसान्त भित्रमा काम छिटो भन्दा छिटो सम्पन्न गर्ने स्पीडमा हाम्रो मेलम्ची आयोजना, ठेकेदार कम्पनी, कन्सल्ट्यान्ट लगायतका सम्पूर्ण टिमहरु हामीले त्यो स्पिडमा लागिराखेका छौं र यसले स्वभाविक रुपमा धेरैपटक, पटक पटक पार्दै आएको निराशाको अन्त्यको हामी निकटमा छौं भन्ने भाव आजको स्वेतपत्रको हो ।’ उनले सुन्दरीजल पोर्टलदेखि पानी प्रशोधन केन्द्र तथा बागमती नदीम्मको आयोजनाको काम समेत असार सम्ममा सम्पन्न गर्ने गरी काम भइराखेको बताइन्।

कार्यक्रममा मेलम्ची खानेपानी अयोजना विकास समितिका कार्यकारी निर्देशक तिरेशप्रसाद खत्रीले ड्याम असार मसान्त सम्म सम्पन्न नहुने भएकाले तत्कालका लागि अल्टरनेट ड्यामबाट पानी ल्याउने व्यवस्था गरिएको बताए।

उनले सुरुङ्ग सम्पन्न तथा अस्थाई रुपमा पानी डाएभर्सनका लागि नयाँ नियुक्त निर्माण व्यवसायी सिनो हाइड्रोबाट भइको साइट व्यवस्थापन तथा निर्माण कार्य सन्तोषजनक रहेकाले २÷३ महिना पहिले नै काम सक्ने विश्वास गरिएको बताए। उनले आयोजनाको हालसम्म ९४ प्रतिशत भौतिक प्रगति भएको र अहिले सम्म २७ अर्ब ९४ करोड रुपैयाँ खर्च भइसकेको जानकारी दिए।

मेलम्चीको काममा इटलियन कम्पनी सीएमसीले छाडेपछि सरकारले चिनियाँ कम्पनी सिनो हाइड्रोसँग गत असोजमा एक वर्ष भित्रमा काम सम्पन्न गर्नेगरी सम्झौता गरेको थियो। काम बीचैमा छाडेर हिँडेको सीएमसीले स्थानीय श्रमिक तथा सव कन्ट्राक्टरको भुक्तानी नदिएका कारण समस्या र अवरोध खेप्नुपरेको खत्रीले बताए।

पछिल्लो समय सरकारले कामदारको ज्यालाबापत २ करोड ९६ लाख रुपैयाँ भुक्तानी गरिसकेको छ भने सीएमसी आबद्ध स्थानीय आपूर्तिकर्ता लगायतको भुक्तानीका लागि मन्त्रालयबाट सहसचिवको संयोजकत्वमा गठित ६ सदस्यीय प्राविधिक समितिबाट अध्ययन भइरहेको छ।

Facebook Comments Box

सम्पादकीय

सबै

कांग्रेसले हिड्न खोजेको ‘[अ]लोकतान्त्रिक बाटो’

संसद्को प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेपाली कांग्रेस उपप्रधानमन्त्री एवम् गृहमन्त्री रवि लामिछानेमाथि संसदीय छानबिन समिति गठन गरी छानबिन गर्नुपर्ने मागबाट पछि

बुद्ध लोप्चन १ बैशाख २०८१, शनिबार

सम्पादकीय : संविधान संशोधनको बाटोमा अगाडि बढौँ

उज्यालो प्रतिनिधि ३ आश्विन २०७८, आईतवार

विशेष सम्पादकीय : राष्ट्रपतिलाई महाअभियोग लगाउन बिलम्ब नगरौँ

बुद्ध लोप्चन २८ असार २०७८, सोमबार

ख्यालख्याल होइन, कोरोना

उज्यालो प्रतिनिधि २५ बैशाख २०७८, शनिबार