२८ कार्तिक २०७७, शुक्रबार

बेवारिसे सडक मानवका लागि भान्छाघर निर्माण

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि २८ कार्तिक २०७७, शुक्रबार गण्डकी प्रदेश
2.0kViews
1354 Shares

गण्डकी । गण्डकी प्रदेशअन्तर्गत पहाडी जिल्ला लमजुङ बेँसीशहर नगरपालिका—७ मा रहेको मानव सेवा आश्रममा आश्रय लिइरहेका बेवारिसे सडक मानवका लागि भान्छा घर निर्माण गरेको छ । आश्रमले यहाँ आश्रय लिइरहेका उनीहरुका लागि सहज बनाउन भान्छाघर निर्माण गरेको हो ।

विसं २०७३ चैत १२ गतेबाट सञ्चालनमा आएको यस आश्रमले ऋण गरेरे साँढे आठ लाख रुपैयाँमा यस भान्छाघर निर्माण गरेको आश्रमकी संयोजक अनिता अधिकारीले बताउनुभयो । हाल २३ जना वेवारिसे सडक मानवले आश्रय लिइरहेका छन । एक स्थानीयको घर भाडामा लिएर आश्रम सञ्चालन हुँदै आएपनि सो घर सानो भएकाले सुत्न बस्नलाई समेत समस्या हुँदा खाना बनाउने कोठाको अभाव हुँदा समस्या भएपछि जग्गा भाडामा लिएर जस्ता पाताको छानो राखेर भान्छाघर निर्माण गरिएको आश्रमले जनाएको छ । भान्छाघर साथै एक÷एक वडा शौचालय, बाधरुम र पानीको धारा समेत निर्माण गरिएको छ ।

यो पनि पढ्नुहोस् ...  गण्डकी प्रदेशसभाको बर्खे अधिवेशनको सम्पूर्ण तयारी पूरा

आश्रमका अनुसार एक स्थानीयको जग्गा भाडामा लिएर मासिक रु १० हजार तिर्ने सम्झौता गरेर आश्रम यहाँ रहेसम्म भान्छाघर सञ्चालन गर्ने भएको छ । यस भान्छाघर निर्माणले उनीहरुका लागि खान बनाउन र खाना खानका लागि सहज भएको छ । आश्रमको आफ्नै भौतिक संरचना नभएसम्मका लागि यस भान्छा घरले ठूलो टेवा पुग्ने आश्रमको अपेक्षा रहेको छ । भान्छाघर निर्माण गर्दा लागेको सम्पूर्ण ऋण यहाँका स्थानीय सरकार, गण्डकी प्रदेशअन्तर्गत सामाजिक विकास मन्त्रालय पोखारालगायतबाट सहयोग माग्ने आश्रमकी संयोजक अधिकारीले बताउनुभयो ।
यस आश्रमले आगामी पुस महिनासम्म लमजुङ जिल्लालाई बेवारिसे सडक मानवमुक्त बनाउने लक्ष्य लिएको छ । यस आश्रम मुठी दान, विभिन्न व्यक्तिले जन्मदिन, विवाहलगायत विभिन्न चाडपर्वको अवसरमा गरेको सहयोगबाट सञ्चालन भइरहेको मानव सेवा आश्रम लमजुङले जनाएको छ ।

यो पनि पढ्नुहोस् ...  गोरु काटेर खाएको आरोपमा ४ जना पक्राउ

सम्पादकीय

सबै

गैरजिम्मेवार सरकार

कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को महामारी तीव्र फैलिरहेको छ । दिनहुँ कम्तिमा २ हजारभन्दा बढी कोरोना संक्रमित थपिरहेको तथ्यांक छ ।

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि १७ कार्तिक २०७७, सोमबार

प्रहरी आदेशपालक होइनन्

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि १४ कार्तिक २०७७, शुक्रबार

टिभी कार्यक्रमबाट ठूलो पर्दामा डेब्यु गर्दै यी अभिनेत्रीको हेर्नुहोस बोल्ड तस्विर,

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि १८ बैशाख २०७७, बिहीबार

अभिनेत्री सारा अलीलाई फ्यानको प्रश्न : ‘भाइसँग यस्तो गर्न तिमीलाई लाज

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि २६ फाल्गुन २०७६, सोमबार