२७ कार्तिक २०७७, बिहीबार

अमेरिकामा तिव्र गतिमा कोरोना संक्रमित थपिए,न्यूयोर्कमा पुनः प्रतिबन्ध

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि २७ कार्तिक २०७७, बिहीबार कोरोना [Covid-19] विशेष
1.7kViews
1207 Shares

एजेन्सी । अमेरिकामा कोरोनाभाइरस संक्रमितको संख्या असाध्यै तीब्र गतीमा बढिरहेको छ । बुधबार संक्रमितको संख्यामा नयाँ रेकर्ड स्थापित भएको छ । यहाँ एकैदिन एक लाख ३६ हजार नयाँ संक्रमित थपिएका छन् । यस्तै, चीनमा केही दिनको राहतपछि बिहिबार पुनः १५ नयाँ संक्रमित भेटिएका छन् ।

 न्यूयोर्कमा प्रतिबन्धः

अमेरिकामा एकैदिन १ लाख ३६ हजार नयाँ संक्रमित थपिएका छन् । यहाँ कूल बिरामीको संख्या केही दिन अघि मात्रै एक करोड पार गरेको थियो । यहाँ पछिल्लो १० दिनदेखि हरेक दिन एक लाख बढी संक्रमित थपिने गरेका छन् ।

यो पनि पढ्नुहोस् ...  हालसम्म ५ जना केन्द्रीय मन्त्रीलाई कोरोना संक्रमण

यसैबीच न्यूयोर्कका गर्भनर एन्ड्रू कूमोले राज्यमा नयाँ प्रतिबन्धको घोषणा गरेका छन् । कूमोले भने, ‘यसो नगरी हामी संक्रमणलाई कम गर्न सक्दैनौं । अब यहाँ नीजि पार्टी गर्न मनाहि छ । व्यापारको लागि पनि नयाँ दिशानिर्देश जारी गर्न सकिनेछ । ’

न्यूयोर्कमा मात्रै बिहिबार १,६२८ संक्रमित भेटिए भने २१ जनाको मृत्यु भयो ।

इटलीमा पनि राहत छैनः

१० लाखभन्दा बढी संक्रमित भएको देशको सूचीमा इटली दशौं स्थानमा छ । हालसम्म यहाँ ४२ हजार ९ सय ५३ को मृत्यु भइसकेको छ । यहाँको सरकारको सबैभन्दा ठूलो समस्या भनेको यहाँका अस्पतालमा बेड छैनन् । हालत यस्तै रहे नयाँ बिरामीलाई छिमेकी देशको अस्पतालमा राख्नुपर्ने स्थिती सृजना हुनसक्ने बताइएको  छ । यसबारे युरोपेली देशले गत महिना नै सम्झौता गरिसकेको छ । युरोपेली देशमा इटली पहिलो यस्तो देश हो जहाँ संक्रमण सबैभन्दा पहिले पुग्यो । डाक्टरले कडा कदम नउठाएको खण्डमा मृतकको आँकडा हरेक महिना १० हजारसम्म बढ्न सक्ने चेतावनी दिएका छन् ।

यो पनि पढ्नुहोस् ...  कोभिडको समस्या थप बढ्ने विश्व स्वास्थ्य संगठनको चेतावनी

चीनमा भेटिए नयाँ संक्रमितः

चीनमा केही दिनको राहत पछि एकपटक पुनः नयाँ संक्रमित भेटिएका छन् । बुधबार यहाँ १५ नयाँ संक्रमित भेटिए । यसको एक दिन अघि अर्थात् मंगलबार १७ संक्रमित थपिएका थिए । सरकारको तर्फबाट जारी बयानमा संक्रमण देखिएका केही इलाकाको पहिचान गरिसकिएको  र यहाँ प्रतिबन्ध लगाउन सकिने जानकारी दिइएको छ । यद्यपि, यसअघि परीक्षणको दायरा बढाइनेछ । चीनमा हालसम्म ८६ हजार २ सय ९९ संक्रमित भेटिएका छन् ।

यो पनि पढ्नुहोस् ...  चितवनमा डिएसपी थापासहित ८ जना प्रहरीहरूमा कोरोना संक्रमण

सम्पादकीय

सबै

गैरजिम्मेवार सरकार

कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को महामारी तीव्र फैलिरहेको छ । दिनहुँ कम्तिमा २ हजारभन्दा बढी कोरोना संक्रमित थपिरहेको तथ्यांक छ ।

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि १७ कार्तिक २०७७, सोमबार

प्रहरी आदेशपालक होइनन्

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि १४ कार्तिक २०७७, शुक्रबार

टिभी कार्यक्रमबाट ठूलो पर्दामा डेब्यु गर्दै यी अभिनेत्रीको हेर्नुहोस बोल्ड तस्विर,

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि १८ बैशाख २०७७, बिहीबार

अभिनेत्री सारा अलीलाई फ्यानको प्रश्न : ‘भाइसँग यस्तो गर्न तिमीलाई लाज

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि २६ फाल्गुन २०७६, सोमबार