२५ कार्तिक २०७७, मंगलवार

आइपिएलको फाइनलमा आज दिल्ली क्यापिटल्स र मुम्बई इन्डियन्सबीच प्रतिस्पर्धा हुँद

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि २५ कार्तिक २०७७, मंगलवार खेल
2.9kViews
1702 Shares

एजेन्सी – इन्डियन प्रिमियर लिग आइपिएल २०२० को फाइनलमा आज दिल्ली क्यापिटल्स र मुम्बई इन्डियन्सबीच प्रतिस्पर्धा हुँदैछ । खेल नेपाली समय अनुसार ७स्४५ पछि दुबई इन्टरनेशल क्रिकेट स्टेडियममा सुरु हुनेछ ।

चार पटकको च्याम्पियन मुम्बई दिल्लीलाई हराउँदै पाँचौ पटक उपाधि जित्न चाहन्छ । चार पटकको च्याम्पियन मुम्बईलाई हराउँदै दिल्ली पनि पहिलो फाइनलमै उपाधि जित्दै इतिहास रच्न चाहन्छ । लिग चरणमा मुम्बई शीर्ष र दिल्ली दोस्रो स्थानमा रहँदै क्वालिफायर खेलेका थिए ।

मुम्बईले दिल्लीलाई क्वालिफायरमा ५७ रनले हराउँदै फाइनलमा स्थान बनाएको थियो । दिल्लीले दोस्रो क्वालिफायरमा सनराइजर्स हैदराबादलाई १७ रनले हराउँदै फाइनलमा स्थान बनाएको हो । चार पटकको च्याम्पियन मुम्बई र पहिलो पटक फाइनलमा पुगेको दिल्लीबीचको प्रतिस्पर्धा कडा हुने अनुमान गरिएको छ ।

मुम्बईले लिग चरणमा दिल्लीलाई ९ विकेट र ५ विकेटले पराजित गरेको थियो । जारी सिजनमा तीन पटक यी दुई टोलीबीच प्रतिस्पर्धा हुँदा दिल्लीले जित हात पार्न सकेको छैन । दिल्ली उक्त हारको बदला फाइनलमा लिन चाहन्छ । मुम्बईले यस अघिको जितलाई निरन्तरता दिदै पाँचौ उपाधि जित्न खोज्ने छ ।

यो पनि पढ्नुहोस् ...  आइपिएल-२०२० को उपाधि मुम्बई इन्डियन्सलाई

रोहित शर्माको कप्तानीमा रहेको मुम्बईले सन् २०१३, २०१५, २०१७ र २०१९ मा उपाधि जितेको थियो । सन् २०१० मा चेन्नई सुपर किंग्ससँग फाइनलमा पराजित भएको थियो । दिल्लीका अलराउन्डर मार्कस स्टोइनिस, तीव्र गतिका बलर कागिसो रबाडा र शिखर धवन प्रमुख हतियार हुन् । मुम्बईका तीव्र गतिका बलर जस्प्रित बुमराह, क्विन्टन डी कक र हार्दिक पान्ड्या प्रमुख हतियार हुन् ।

दिल्लीलाई ओपनरमा मार्कस स्टोइनिस र शिखर धवनलाई निरन्तरता दिने छ । यी दुई ब्याट्सम्यान राम्रो लयमा हुँदा उच्च प्रर्दशन गर्न आवश्यक देखिन्छ । पछिल्लो खेलमा हैदराबादविरुद्ध ८९ रनको साझेदारी गरेका यी दुई ओपनरबाट दिल्ली उत्कृष्ट प्रर्दशन चाहन्छ । उत्कृष्ट प्रर्दशन र साझेदारी विना उपाधि पनि कठिन देखिन्छ ।

क्वालिफायरमा स्टोइनिसले मुम्बईविरुद्ध ६५ रनको उत्कृष्ट इनिङ खेलेका थिए । दिल्ली स्टोइनिसबाट त्यस्तै प्रर्दशन चाहन्छ । कप्तान श्रेयस ऐर, अजिंक्या रहाणे र विकेटकिपर ऋषभ पन्तले संघर्ष गरि रहेका छन् । यी तीन ब्याट्सम्यानलाई मध्यक्रममा उत्कृष्ट प्रर्दशन गर्न आवश्यक देखिन्छ । यी तीन ब्याट्सम्यानको उच्च प्रर्दशन विना दिल्लीलाई उपाधि जित्न कठिन देखिन्छ ।

यो पनि पढ्नुहोस् ...  दोश्रो खेलमा मेस्सीलाई बेन्चमा राखी बार्सिलोनालाई जित्नै पर्ने दबाब

पछिल्लो खेलमा शिम्रन हेटमायर २२ बलमा ४२ रनमा अविजित रहेका थिए । हेटमारबाट उत्कृष्ट अन्त्य चाहन्छ । तल्लोक्रममा अक्षर पटेलबाट पनि दिल्ली उत्कृष्ट ब्याटिङ चाहन्छ । दुबईको बाउन्ड्री ठूलो हुँदा स्पिनरको प्रर्दशन निकै महत्वपूर्ण हुने छ । आश्विनले क्वालिफायरमा मुम्बईविरुद्ध ३ विकेट लिएका थिए । आश्विन र अक्षरलाई उत्कृष्ट प्रर्दशनको आवश्यक देखिन्छ ।

तीव्र गतिका बलर कागिसो रबाडाको प्रर्दशन दिल्लीलाई निकै महत्वपूर्ण हुने छ । जारी सिजनमा १६ खेलमा २९ विकेट लिएका रबाडाको उच्च प्रर्दशन विना जित कठिन पर्न सक्छ । एनरिच नोकियालाई पनि उच्च प्रर्दशन गर्न आवश्यक देखिन्छ । स्पिनर प्रविन दुबेको स्थानमा हर्षल पटेललाई मौका दिन सक्छ ।

जारी सिजनमा दिल्लीसँग अपराजित मुम्बईको मनोबल उच्च छ । मुम्बईका खेलाडी पनि राम्रो लयमा छन् । ओपनर तथा विकेटकिपर क्विन्टन डी कक, ईशान किशन, सूर्यकुमार यादवले लगातार उत्कृष्ट प्रर्दशन गर्दै आएका छन् । यी तीन खेलाडीबाट मुम्बई त्यस्तै उत्कृष्ट प्रर्दशन चाहन्छ ।

पछिल्लो खेलमा दिल्लीविरुद्ध गोल्डेन डग आउट भएका कप्तान रोहित शर्माबाट भने उत्कृष्ट प्रर्दशन चाहन्छ । दिल्लीविद्ध क्वालिफायरमा १४ बलमा ५ छक्का सहित ३७ रनमा अविजित रहेका हार्दिक पान्ड्या मुम्बईका प्रमुख हतियार हुन् । अर्का अलराउन्डर काइरन पोलार्ड पनि उच्च लयमा छन् । क्रुनाल पान्ड्याको खराब लय मुम्बईलाई चिन्ताको विषय हो ।

यो पनि पढ्नुहोस् ...  आईपीएल अनिश्चित कालका लागि स्थगित

बलिङमा जस्प्रित बुमराह र ट्रेन्ट बोल्टको जोडीले उच्च प्रर्दशन गरेका छन् । बुमराहले १४ खेलमा २७ विकेट लिएका छन् । पर्पल क्याप जित्न उनलाई उच्च प्रर्दशन गर्नु पर्ने हुन्छ । पछिल्लो खेलमा उनले दिल्लीविरुद्ध ४ ओभरमा १ मेडन १४ रन खर्चेर ४ विकेट लिएका थिए । बुमराह देखि दिल्ली सहज रहन खोज्ने छ ।

बोल्ट दिल्लीसँगको खेलमा घाइते हुन पुगेका थिए । उनी आजको खेलमा फिट नभएको खण्डमा मुम्बईलाई ठूलो धक्का लाग्ने छ । तेस्रो तीव्र गतिको बलरको रुपमा खेलि रहेका जेम्स प्याटिनसन र नाथन कुल्टर नाइलको प्रर्दशन कमजोर छ । स्पिनर राहुल चहरले राम्रो प्रर्दशन गरि रहँदा क्रुनालको प्रर्दशन पनि कमजोर छ । आइपिएलमा यी दुई टोलीबीच कुल २७ खेल भएको छ । जसमा मुम्बई १५ खेलमा विजयी हुँदा १२ खेलमा पराजित हुन पुगेको छ ।

सम्पादकीय

सबै

गैरजिम्मेवार सरकार

कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को महामारी तीव्र फैलिरहेको छ । दिनहुँ कम्तिमा २ हजारभन्दा बढी कोरोना संक्रमित थपिरहेको तथ्यांक छ ।

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि १७ कार्तिक २०७७, सोमबार

प्रहरी आदेशपालक होइनन्

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि १४ कार्तिक २०७७, शुक्रबार

टिभी कार्यक्रमबाट ठूलो पर्दामा डेब्यु गर्दै यी अभिनेत्रीको हेर्नुहोस बोल्ड तस्विर,

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि १८ बैशाख २०७७, बिहीबार

अभिनेत्री सारा अलीलाई फ्यानको प्रश्न : ‘भाइसँग यस्तो गर्न तिमीलाई लाज

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि २६ फाल्गुन २०७६, सोमबार