१९ कार्तिक २०७७, बुधबार

US Election LIVE : बिडेनको अग्रता कायमै, ट्रम्प पछाडि

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि १९ कार्तिक २०७७, बुधबार BOX NEWS
2.2kViews
1693 Shares

वासिङ्टन । अमेरिकी राष्ट्रपति चुनाव भोट गणना लगभग आधा पूरा भइसकेको छ र पूर्व उप राष्ट्रपति र डेमोक्र्याटिक पार्टीका राष्ट्रपति पदका उम्मेदवार जो बिडेन अझै अग्रणी छन्। यद्यपि रिपब्लिकन मनोनीत डोनाल्ड ट्रम्प पनि धेरै मतान्तरले पछि छैनन्। ५३८ ‘इलेक्टोरल कलेज सिट’ मध्ये, बिडेन २३७ र ट्रम्प २१० ले अग्रता लिएको छ। बहुमतका लागि बिडेनलाई ३३ चुनावी भोट चाहिन्छ। बहुमतको लागि ३३ इलेक्टोरल आवश्यक छ। चुनावी मतको कुल संख्या ५३८ हो।

यो पनि पढ्नुहोस् ...  अमेरिकी चुनाव : मिचिगन, विस्कन्सिनमा बाइडेन विजयी

भर्खरको रिपोर्टका अनुसार ट्रम्प महत्वपूर्ण ‘बैटलग्राउन्ड’ राज्य फ्लोरिडा, नर्थ क्यारोलिना, ओहियो, पेन्सिलभेनिया, विस्कॉन्सिन र मिशिगन राज्यको नेतृत्व गरिरहेका छन्। उहि समयमा बिडेन एरिजोना र मिनियापोलिसमा अगाडि बढिरहेको छ।

नतिजा पछि हिंसाको सम्भावना पनि छ, जसको कारण कडा सुरक्षा व्यवस्था गरिएको छ । एकै साथ दुबै उम्मेदवारहरूले आफ्नो जीतको दाबी गरिरहेका छन्। डोनाल्ड ट्रम्पले ट्वीट र विश्वास व्यक्त गरे कि जनता पक्कै पनि उसलाई दोस्रो मौका दिनेछन्। ट्रम्पले आफ्नो ट्वीटमा लेखे, ‘हामी देशभरि राम्रो अवस्थामा छौं। धन्यवाद!’ ट्रम्प भारी मतभिन्नता संग धेरै खुसी छन् र उनी विश्वास गर्छन कि उनको जित निश्चित छ ।

यो पनि पढ्नुहोस् ...  शीतलनिवास पुगे प्रधानमन्त्री ओली

सम्पादकीय

सबै

गैरजिम्मेवार सरकार

कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को महामारी तीव्र फैलिरहेको छ । दिनहुँ कम्तिमा २ हजारभन्दा बढी कोरोना संक्रमित थपिरहेको तथ्यांक छ ।

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि १७ कार्तिक २०७७, सोमबार

प्रहरी आदेशपालक होइनन्

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि १४ कार्तिक २०७७, शुक्रबार

टिभी कार्यक्रमबाट ठूलो पर्दामा डेब्यु गर्दै यी अभिनेत्रीको हेर्नुहोस बोल्ड तस्विर,

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि १८ बैशाख २०७७, बिहीबार

अभिनेत्री सारा अलीलाई फ्यानको प्रश्न : ‘भाइसँग यस्तो गर्न तिमीलाई लाज

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि २६ फाल्गुन २०७६, सोमबार