३ कार्तिक २०७७, सोमबार

प्रेम जीवन सफल बनाउन ख्याल गर्नुपर्ने ७ कुरा

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि ३ कार्तिक २०७७, सोमबार शिक्षा
5.1kViews
1846 Shares

काठमाण्डौ । आजको समयमा, साँचो प्रेम पाउन वरदान भन्दा कम छैन। यस्तो अवस्थामा, यदि तपाईंले साँचो प्रेम फेला पार्नुभयो भने बुझ्नुहोस् कि तपाइँ धेरै भाग्यशाली हुनुहुन्छ। तपाईंले यो साँचो प्रेमको कदर गर्नुपर्छ। यो माया हो । जसले तपाईंको जीवनलाई आनन्दित तुल्याउँछ र तपाईंको क्षणहरू सुनौलो सम्झनाहरूले भर्दछ । तसर्थ तपाईंले पनि आफ्नो साथीको अगाडि आफ्नो साँचो प्रेम व्यक्त गर्नुपर्दछ र उसको जीवनलाई खुशीको क्षणहरूमा भर्नुपर्दछ।

  • प्रतिबद्धताले राम्रो हुनेछ सम्बन्ध
    यदि तपाईं आफ्नो जीवनको यात्रामा लामो समयको लागि तपाईंको साँचो प्रेमको साथ हिंड्न चाहनुहुन्छ भने एक-अर्कालाई केहि वाचा गर्नुहोस्। यी प्रतिज्ञाहरूले तपाईंको सम्बन्धलाई बलियो बनाउँदछ र दुबैलाई एक अर्काको नजिक ल्याउँदछ।
  • एक अर्कालाई यी प्रतिज्ञाहरू गर्नुहोस्
    हामीले तपाईंको लागि त्यस्ता प्रतिज्ञाहरूको सूची बनाएका छौं, जुन तपाईंले पनी आफ्नो साथीलाई बनाउनु पर्छ। यसले तपाईंको सम्बन्धमा नयाँपन ल्याउँछ र तपाईं एक अर्कालाई अझ राम्ररी बुझ्न सक्षम हुनुहुनेछ।
यो पनि पढ्नुहोस् ...  यि हुन कपाल झर्ने ६ कारण,यसरी रोकथाम गर्न सकिन्छ

१. एक अर्कालाई सम्मान गर्ने
जीवनका प्रत्येक व्यक्ति आफ्नो पार्टनरले उसका सम्मान गरेको र आफ्ना भावनाहरूको आदर गरेको चाहन्छ। यदि तपाईं दुबै आफ्नो जीवन भर मा सम्मानको भावना कायम राख्नुहुन्छ भने, तब यो सम्बन्ध अटूट हुन्छ।

२. विश्वास कहिल्यै नतोड्नुहोस्
अब जब तपाईंले आफ्नो जीवनसाथी रोज्नु भएको छ भने उसलाई वाचा गर्नुहोस् कि उहाँ कहिल्यै भरोसा तोड्नुहुने छैन। तपाईंको प्रेम सम्बन्ध सदाबहार राख्न यो महत्त्वपूर्ण छ कि तपाईंले आफ्नो पार्टनरको विश्वास कायम राख्नु र तपाईंले उसलाई आश्वासन दिनुहुन्छ कि उसको भरोसा कहिल्यै भत्कने छैन। यो विश्वास तपाईंको सम्बन्धको आधार हो।

यो पनि पढ्नुहोस् ...  यी हुन, कोरोना भाइरस बारे अहिलेसम्म पत्ता नलागेका कुराहरु

३. पर्सानल स्पेस दिनुहोस
तपाईं पक्कै आफ्नो साथीको नजिक हुनुहुन्छ। उसले तपाईलाई उसको मनको सबै कुरा बताउँदछ, उसको सबै खुशी र दु: ख तपाई संग बाँडछ, तपाईको पार्टनरलाई एक पर्सनल स्पेस दिनुहोस्।

४. कुराहरुमा दिनुहोस् ध्यान
लामो यात्रा लामो यात्रामा सँगै यात्रा गर्न, यो दुबै को लागी तपाइँको पार्टनरको कुराहरु ध्यानपूर्वक सुन्नु महत्वपूर्ण छ। उनका शब्दहरू सुन्नुहोस् र बुझ्नुहोस् कि उसले के भन्न चाहन्छ किनकि तपाईं उहाँसँग नजिक हुनुहुन्छ।

५. अतित बारे बिर्सनुहोस्
अब तपाईं एक अर्काको साथ लामो यात्रामा जाँदै हुनुहुन्छ, त्यसैले आफ्नो साथीलाई विगतको कुरा गरेर तपाईंको भविष्यलाई खेर नफाल्नुहोस्। सबैको आ-आफ्नै भूतकाल हुन्छ तपाईंको साथीसँग विगतमा के भयो वा उहाँ कसरी बस्नुहुन्थ्यो त्यससँग तपाईंले सरोकार नराख्नुहोस ।

यो पनि पढ्नुहोस् ...  केराको बोक्रामै यति धेरै गुण,यस्ता छन फाईदाहरु

६. कहिल्यै परिवर्तन हुनु हुँदैन
प्रायः साझेदारहरू एक अर्कासँग गुनासो गर्छन् कि उनीहरू परिवर्तन हुँदैछन्। तपाईं आफ्नो पार्टनरलाई कहिले पनि परिवर्तन नगर्ने प्रतिबद्ध गर्नुहोस, किनभने तपाईंसँग आज जुन गुणहरू छन्, त्यस कारणले तपाईंको साथीले तपाईंको जीवन खुशीसाथ तपाईंसँग बिताउन चाहन्छ।

७. हर कदम साथ निभाउनु

सँधै तपाइँको साँचो प्रेमको साथ जोडिनको लागि, एक अर्कालाई वचन दिनुहोस् कि तपाइँ तपाइँको पार्टनरलाई हरेक चरणमा सहयोग गर्नुहुनेछ। तपाईं उसको खुशी र दुःख साथ सँगै बिताउनुहोस । यो तपाइँको पार्टनर को शक्ति र खुशी दुबै हुनेछ।

सम्पादकीय

सबै

गैरजिम्मेवार सरकार

कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को महामारी तीव्र फैलिरहेको छ । दिनहुँ कम्तिमा २ हजारभन्दा बढी कोरोना संक्रमित थपिरहेको तथ्यांक छ ।

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि १७ कार्तिक २०७७, सोमबार

प्रहरी आदेशपालक होइनन्

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि १४ कार्तिक २०७७, शुक्रबार

टिभी कार्यक्रमबाट ठूलो पर्दामा डेब्यु गर्दै यी अभिनेत्रीको हेर्नुहोस बोल्ड तस्विर,

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि १८ बैशाख २०७७, बिहीबार

अभिनेत्री सारा अलीलाई फ्यानको प्रश्न : ‘भाइसँग यस्तो गर्न तिमीलाई लाज

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि २६ फाल्गुन २०७६, सोमबार