३ कार्तिक २०७७, सोमबार

च्यासिंखर्कमा टोलटोलमै पुगेर सामाजिक सुरक्षा भत्ता वितरण

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि ३ कार्तिक २०७७, सोमबार फोटो समाचार

काभ्रे । बेथानचोक गाउॅंपालिका-५, च्यासिंखर्कले हिजो(शनिबार) सामाजिक सुरक्षा भत्ता टोलटोलमै पुगेर वितरण गरेको छ ।दशैको अवसर पारेर वडा कार्यलयमा बसेको बैठकले घुम्ती प्रणालीबाट टोलटोलमा वितरण गरेको हो ।

टोल-टोलमा वडाबाट प्रवाह गरिने सेवा सुविधालाई छिटो छरितो र जनमैत्री बनाउने उदेश्यले दशैलाई लक्षित गरी बृद्द भत्ता बितरण गरिएको वडा सदस्य शुकलाल भ्लोल(सुकु)ले जानकारी दिनु भयो ।

उहाँका अनुसार वाइबाडाँडा, च्याल्टी र मदनबासमा पुगेर सामाजिक सुरक्षा भत्ता बितरण गरिएको हो । बृद्वभत्ता पाएपछि दशै मनाउन पाउने भन्दै बृद्वबृद्वाहरु खुसी भएका थिए । उनीहरुले ४/४ महिनामा १ महिनाको ३ हजारको दरले पाउॅंने गरेका छन ।

सबैको लायक र पायक पर्ने नयाँ भवनबाट सेवा सुबिधा
वडा अध्यक्ष खजेन्ची बहादुर लामाले सामाजिक सुरक्षा भत्ता मात्रै नभई अब हरेक सेवा सुबिधा वाईबाडाॅंडामा रहेको नयाॅं भवनबाट दिने अन्तिम तयारी भइरहेको बताउॅंनु भयो । दसै तिहार लगातै नयाॅं भवनबाट सेवा प्रबाह गर्ने छौॅं अनुगमन पनि भईसकेको छ उहाॅंले भन्नु भयो -“ सबैको पायक पर्ने र लायकको ठाउॅं पनि हो साबिक च्यासिंखर्क गा.बि.सको वडा नम्बर १ देखि ९ वडाकै जनतालाई छिटोछरितो सञ्चालनमा ल्याउने छौॅं ।” वडा अध्यक्ष लामाले वडा कार्यालयले मोटरबाटो निर्माणका लागि बजेट बिनियोजन गरी टोलटोलमा पुर्याएकोले कार्यालयसम्म आउन सहज भएको समेत बताउॅंनु भयो । उनका अनुसार वाइबाडाँडामा रहेको पुरानो संरचना द्वन्द्दकालमा तत्कालिन बिद्रोही माओवादीले जलाएपछि भवनविहिन रहेको थियो ।

संघिय संरचानासंगै नयाॅं व्यबस्था लागु भएपछि च्याल्टीमा भूकम्पपीडितको लागि निर्माण गरिएको आवासबाट अस्थायी रुपका कार्यालय सञ्चालन गरिदै आईरहेको थियो । अब वडा कार्यालयले वाईबाडाॅंडामा रहेको आफ्नै भवनबाट सेवा सुबिधा दिने तयारी गरिरहेका छन । सबैलाई पायक पर्ने ठाउॅंबाट सेवा सुबिधा पाउने भएपछि ख:सी भएको स्थानीयहरु बताउॅंछन ।

Facebook Comments

सम्पादकीय

सबै

प्रधानमन्त्रीबाट तत्काल राजीनामा देऊ

प्रधानमन्त्री खड्ग प्रसाद ओलीले ५ पुस ०७७ मा संविधानमा नभएको अधिकार प्रयोग गर्दै गरेको संघीय संसदको प्रतिनिधिसभा विघटनलाई सर्वोच्च अदालतले

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि ११ फाल्गुन २०७७, मंगलवार

संवैधानिक ‘कू’ को सर्वत्र विरोध गरौँ

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि ५ पुष २०७७, आईतवार

गैरजिम्मेवार सरकार

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि १७ कार्तिक २०७७, सोमबार

प्रहरी आदेशपालक होइनन्

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि १४ कार्तिक २०७७, शुक्रबार