कामीडाॅंडामा खानेपानी सम्बन्धी ३ दिने अभिमुखीकरण तालिम सम्पन्न

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि २ कार्तिक २०७७, आईतवार फोटो समाचार

काभ्रे । जिल्लाको बेथानचोक गाउॅंपालिका-५, कामीडाॅंडामा खानेपानी सम्बन्धी ३ दिने अभिमुखीकरण तालिम सम्पन्न भएको छ ।
शान्ति जनआदर्श सेवा केन्द्रको प्राबिधिक सहयोग्, ग्रामीण खानेपानी तथा सरसफाइ कोष बिकास समितीको आर्थिक सहयोग र कपेरस्महाॅंकाल खानेपानी तथा सरसफाईको आयोजनामा तालिम सम्पन्न भएको हो ।

वडा अध्यक्ष खजेन्ची बहादुर लामाको प्रमुख अतिथिमा सम्पन्न भएको तालिममा उपभोक्त समिति र महिला प्राबिधिक सेवा समूह भिएम(VMW) लगायतका करिब ५ दर्जन सहभागीलाई तालिम प्रदान गरिएको थियो ।

नमुना च्यासिंखर्क बनाउॅछौॅं: खजेन्ची

तालिम सम्पन्न गर्दै वडा अध्यक्ष खजेन्ची बहादुर लामाले तालिम लिएर मात्रै नभई सबैले व्यबहारमा लागु गर्नुपर्ने बताउनु हुॅंदै बिकास निर्माणको कामसंगै वडा कार्यलयलयको खानेपानीको समस्याबाट मुक्त गराउन सदबै सहयोग र साथ रहिरहने बताउनु भयो ।
हिजो म कुनै पार्टीको कार्यकर्ता थियो आज म जनताले जिताएर पठाएको सिपाही हुॅं साझा जनप्रतिनिधी भएँ,यहि अनुसार मेरो कार्यशैली र व्यवहार बदलिएको छ सिॅंगो च्यासिंखर्कलाई नमुना च्यासिंखर्क बनाउने छुॅं ।” लामाले भन्नु भयो -“बिकास निर्माणको काममा दल र पार्टीगत रुपमा नहेरीदिन म आग्रह गर्दछु । अब गाउॅं-गाउॅंमा सरकार आएको अनुभूति दिलाउॅंछु । वडा कार्यलयले गर्नेछन ।”

गाउॅं-गाउॅंमा सबैको सारथी : शंखबुद्द लामा

तालिममा शान्ती जनआदर्श सेवा केन्द्रका अध्यक्ष शंखबुद्द लामाले गाउॅं-गाउॅंमा पुगेर जनताको सेवा गर्न पाउॅंदा खुशीले गदगद् भएको बताउनु भयो ।राम्रो र स्वच्छ खानेपानी पिउन पाउदैन भने जिन्दगी जिउन मुस्किल छ जत्तततै समस्या देखीरहेको छु । गाउॅंले जिवनको यस्तो यावत समस्याहरु देखेर नै आफू सामाजिक सेवामा लागेको स्मरण गर्नुहुॅंदै भन्नु भयो-“विकासका लागि सफा खानेपानी, आधारभूत शौचालय तथा उपयुक्त सरसफाइमा सबैले ध्यान दिन आवश्यक छ ।बिशेष गरी अहिलेको यो कोरोना भाइरसको जटिल परिस्थीतिमा सबैको जीवन जोखिममा रहेको छ लामाले भन्नु भयो-“गाउॅं-गाउॅंमा उपयुक्त सरसफाइको सुविधा र आधारभूत खानेपानीको सुविधा उपलब्ध कतिपय ठाउॅंमा पुगिरहेको छैन।”

एक अर्का प्रशंगमा अध्यक्ष लामाले गरिबी र कठिन भु-बनोटका कारण चुनौतीहरू हुँदाहुँदै पनि खानेपानी तथा सरसफाइको सुविधा विस्तारमा हामी निरन्तर लागि परेका छौ कपेरमहाॅंकाल खानेपानी आयोजनाले प्रगति हासिल गरी रहेको देखेका छोॅं यसमा हाम्रो साथ र सहयोग रहने छ ।”

जनप्रतिनिधीकै गुनासो

कपेर महाॅंकाल खानेपानी तथा सरसफाई आयोजनाका अध्यक्ष तथा वडा सदस्य शुकलाल भ्लोन(सुकु) ले बिकासको लागि जतिखटेर काम गर्दा जस नपाएको गुनासो गर्नु भयो । मैले पहिलादेखी नै खानेपानीका लागि काम गरी रहेको छु तर पनि कुरा काट्ने समाजमा अझै हेर्ने दृष्टिकोणमा फरक छन । “म अध्यक्ष भएर मात्रै काम गरी रहेको छैन म वडाबासीले जिताएर पठाएको जनप्रतिनिधी हो ।” उहाॅंले भन्नु भयो हरेक समस्याको समधान गर्न हामी तयार छौॅं ।” काम गर्न दिनुस ।”

उनका अनुसार स्वस्थ्यचौकी, बिद्यालय गाउॅंमा गरेर १ सय ४८ वटा खानेपानीको धारा जडान गरेका थिए । अहिले खानेपानीलाई अझै मजबुद बनाउन ३ दिने अभिमुखिकरण तालिम समेत दिएको छ । शान्ति जनआदर्श सेवा केन्द्रकी प्राबिधिक हिमा लिम्बुले दिएकी हुन ।

Facebook Comments Box

सम्पादकीय

सबै

प्रधानमन्त्रीबाट तत्काल राजीनामा देऊ

प्रधानमन्त्री खड्ग प्रसाद ओलीले ५ पुस ०७७ मा संविधानमा नभएको अधिकार प्रयोग गर्दै गरेको संघीय संसदको प्रतिनिधिसभा विघटनलाई सर्वोच्च अदालतले

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि ११ फाल्गुन २०७७, मंगलवार

संवैधानिक ‘कू’ को सर्वत्र विरोध गरौँ

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि ५ पुष २०७७, आईतवार

गैरजिम्मेवार सरकार

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि १७ कार्तिक २०७७, सोमबार

प्रहरी आदेशपालक होइनन्

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि १४ कार्तिक २०७७, शुक्रबार