| Friday ३० आश्विन २०७७, शुक्रबार १२:१२

बालवालिकालाई माक्स वितरण

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि ३० आश्विन २०७७, शुक्रबार १२:१२ फोटो समाचार

काभ्रे । जिल्लाको दक्षिण भेगमा पर्ने बेथानचोक गाउॅंपालिकाको २ सामुदायीक विद्यालयका बालवालिकाहरुलाई १ हजार ६ सय माक्स वितरण गरेका छन ।

गर्ल्स पावर टिम काभ्रेको माक्स बितरण अभियान अन्तर्गत बिहिबार बेथानचोक गाउॅंपालिका -२ ढुंखर्कमा रहेको पार्बती उच्च माध्यामिक बिद्यालयलाई ९ सय र वडा नम्बर-४ पार्थलीडाॅंडामा रहेको सरस्वती माध्यामिक बिद्यालयलाई ७ सय गरी १६ सय माक्स बितरण गरिएको हो ।
जिल्लामा कोरोना भाइरसको प्रकोप बढ्न थालेपछि बिद्यालयका बालवालिकाहरुलाई सतर्कता अपनाउन काभ्रे जिल्ला संयोजक शर्मिला लामा (थिडं) र अन्तर्राष्ट्रिय तामाङ परिसदको उप अध्यक्ष अस्मिता वाईबाले बिद्यालयमै पुगेर माक्स वितरण गरिएको हो ।

अन्य बिद्यालयहरुको बालवालिकाहरुलाई मध्यनजर गर्दै बिद्यालयको प्रधानाध्यापकहरुसॅंग सहकार्य गरीरहेको सोही सस्थाले जनाएको छ । सस्थाका अनुसार माक्स अडर गरिएको र तयार भएपछि बितरण कार्यलाई प्रथामिकतामा राखिने छ । रोजगारीका लागि बिभिन्न देशमा गएर स्रम गरी महिला दिदि बहिनीहरुले पठाएको रकमले महिला तथा बालवालिकाहरुलाई माक्स बितरण गरिएको संयोजक लामाले जानकारी दिइन । उनले दिइएको जानकारी अनुसार संस्थाले इलाम १००० , झापामा ५००,मोरङ १००० र सुन्सरी १००० पिस माक्स बितरण
गरिसकेको छ । गर्ल्स्पावार टिमले बिशेष गरी महिला तथा बालवालिकाको समस्यालाई मध्यनजर गर्दै सहयोग गरिदै आईरहेको छ ।

 

खोज्नुहोस्

बिचार

सबै

के अघोषित रुपमा लोडसेडिङ हुन थालेको हो ?

काठमाण्डौ । समग्रमा यसबर्ष बिगतभन्दा पानी धेरै पर्यो । देशका ठुला जलाशययुक्त आयोजनाहरु अझै पनि भरी नै छन । देशको अहिलेको मौसम पनि समयानुकूल नै छ । कुनै प्राकृतिक बिपत्तिको चपेटामा देश छैन । रन अफ दि रिभर अर्थात नदिको प्रवाहमा आधारित जलविद्युत आयोजनाहरुले पनि आफ्नो क्षमतामै उत्पादन गरिरहेका छ्न। पछिल्लो केही दिन यता देशका […]

दशैंको आशिर्वाद, युवराज खतिवडा भएस् !!!

एकातर्फ कोरोनाको महामारी । अर्कोतर्फ दशैंले छपक्क छोप्न लाग्यो । के गर्ने के नगर्ने मान्छेहरु रणझुल्लमा छन् । तरपनि दशै भनेको दशैं नै हो । हिन्दुहरुको सबैभन्दा ठूलो पर्व, जुन गैर हिन्दुहरुले पनि आ–आफ्नो विधी अनुसार मनाउँछन् । र, दशैं बहुसङख्यक नेपालीले मान्ने खानपानको पर्व भनौं । भेटघाटको पर्व भनौं । अनि विजयको पर्व पनि […]

कुलमान घिसिङका कारणले ढलेको एउटा पर्खाल

मलाई भारतका प्रधानमन्त्रीज्युले राष्ट्रिय सुरक्षा परिषद्का सदस्य बनाउनुभयो । अस्तिसम्म चौकीदार हो, बहादुर हो भन्थ्यो नेपालीलाई । भारतको उच्चतम संस्थामा पुग्दा मलाई गर्व लाग्थ्यो (एउटा पर्खाल भत्काई दिएँ भनेर । हामी सबैको ठूलो लक्ष्य पर्खाल भत्काउने हुनुपर्छ । पर्खाल नाघ्ने क्षमता छैन, बलबुद्धि हँदैन भनेर बनेका कृत्रिम पर्खाल, बनावटी पर्खाल एकएक गरी तोड्नुपर्छ । अनि […]

संविधानले जनतालाई निम्छरो रैती होइन, बहुबली शासक बनाएको

हिजो मात्र हामी नेपाली जनताले पाचौं संविधान दिवस मनायौं । जुन नेपालको संविधान २०७२ हो । उक्त संविधानको पहिलो वाक्यमा लेखिएको छ ‘हामी सार्वभौमसत्ता सम्पन्न नेपाली जनता’ । यो वाक्यले स्पष्ट पार्दछ की जंगबहादुरले १९१० मा लागु गरेको मुलुकी ऐनलाई नै टालटुल गर्दै अनि कामचलाउ बनाउँदै आएका थियौं । त्यसको अन्त्य गर्दै हामी नेपाली जनता […]