नडराउनुहोस्… ७० प्रतिशत कोरोना बिरामीहरूलाई औषधी आवश्यक पर्दैन

१३ असार २०७७, शनिबार १९:२० मा प्रकाशित

नयाँ दिल्ली । भारतको लखनऊमा ७० कोरोना बिरामीहरू बिना लक्षण नै छन्। यी मध्ये केवल ५ देखि १० प्रतिशत केही औषधिहरू दिनु पर्छ। जबकि अन्य कोरोना बिरामीहरू स्वस्थ आहार र भिटामिन सी समृद्ध खाना खाएर मात्र स्वस्थ हुन्छन् । यस्तो अवस्थामा चिकित्सा विशेषज्ञहरू भन्छन् कि कोरोनाको बारेमा चिन्तित हुनु आवश्यक छैन।

यो थाहा छ कि १००१ बिरामी नयाँ दिल्लिमा अहिले सम्म भेटिएका छन्। यो राजधानी को। ९९७ मूल निवासी छ। सीएमओ डा. नरेन्द्र अग्रवाल भन्छन् कि कोरोनाको ७० प्रतिशतभन्दा बढी लक्षण भेटिएन। त्यस्ता बिरामीहरूलाई सम्पर्क ट्रेसिंगको क्रममा भेटिएको थियो। यी सबै बिरामीहरू आठ देखि दश दिन भित्रमा निको भए र घर पठाइयो।

बिरामीलाई अस्पतालमा पठाउने सवालमा सीएमओ डाक्टर नरेन्द्र अग्रवाल भन्छन् कि अस्पतालमा राख्नुको मुख्य उद्देश्य यो संक्रमण उच्च जोखिम वर्गका बिरामीहरूमा फैलिनु हुँदैन। उच्च जोखिम वर्गमा वृद्ध, हृदय रोगीहरू, रक्तचाप र मधुमेह बिरामीहरू, क्यान्सर, मृगौला बिरामीहरू, टिबी बिरामीहरू, दम पीडित र गर्भवतीहरू हुन्छन्।

अल न्युज नेट्वर्कद्वारा सञ्चालित उज्यालो नेट्वर्क डटकम नेपाली, अंग्रेजी संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । हामीसँग फेसबुकट्वीटर मार्फत पनि जोडिन सक्नुहुनेछ ।

सामाजिक संजालवाट साभार