भारतमा पहिलो ‘सामाजिक दूरी’ स्कूटर मिसो लञ्च, यस्तो छ मूल्य र फिचर्स

१३ असार २०७७, शनिबार ०९:४८ मा प्रकाशित

काठमाण्डौ । भारतीय इलेक्ट्रिक स्कूटर निर्माता जेमोपाई मिसो इलेक्ट्रिकले लगभग एक महिना अघि आफ्नो नयाँ स्कूटर मोडलको टिजर जारी गर्‍यो र भन्यो कि यो “भारतको पहिलो सामाजिक दूरी स्कूटर” हुनेछ। अब कम्पनीले भारतीय मिनी ई-स्कूटर (Miso) भारतीय बजारमा लन्च गरिसकेको छ। कम्पनीको मिसोको मूल्य ४४,००० छ।

जेमोपाई मिसो इलेक्ट्रिक स्कूटर दुई भेरियन्टमा सुरू भयो। जेमोपाई मिसो एक सिटको साथ एक मिनी स्कूटर हो। यो वाहक पनि यस इलेक्ट्रिक स्कूटरको साथ प्रदान गरिएको छ, जसले १२० केजी तौल लिन सक्छ। अर्को एकल सीट स्कूटर हो, जसमा क्यारियर छैन र यो स्कूटर दैनिक यात्राको लागि प्रयोग गर्न सकिन्छ।

यस स्कूटरको ड्राइभरको लागि मात्र एक सीट छ। जेमोपाई मिसो ac 48v र १KW को डिटेचेबल लिथियम आयन ब्याट्री प्रयोग गर्दछ। यो ब्याट्री एक पटक पूर्ण चार्ज हुँदा लगभग ७५ किलोमिटरको दूरी गर्न सक्दछ। किनकि यो एक सानो स्कूटर हुनेछ, यसको माथिल्लो गति २५ किलोमिटर प्रति घण्टा छ। कम्पनीको दाबी छ कि स्कूटर दुई घण्टामा ९० प्रतिशतसम्म चार्ज गर्न सकिन्छ।

रत्न राजपाई इलेक्ट्रिकका सह-संस्थापक अमित राज सिंहले भने, “जब हामी संकटको सामना गरिरहेका छौं, सुरक्षित रहँदा हाम्रो व्यापार निरन्तरता चुनौतीपूर्ण छ। यस युगमा यो स्कूटर आन्दोलनको लागि सुरक्षित विकल्प हो।” सिंहले भने कि महामारीमा, एक सीटको स्कूटरले सुरक्षित यात्रा विकल्प प्रदान गर्दछ। “

अल न्युज नेट्वर्कद्वारा सञ्चालित उज्यालो नेट्वर्क डटकम नेपाली, अंग्रेजी संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । हामीसँग फेसबुकट्वीटर मार्फत पनि जोडिन सक्नुहुनेछ ।

सामाजिक संजालवाट साभार