३० जेष्ठ २०७७, शुक्रबार

स्याङ्जामा थप २२ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि ३० जेष्ठ २०७७, शुक्रबार फोटो समाचार
19Views
Shares

स्याङ्जा । स्याङ्जामा २२ जनामा काेराेना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्याङ्जाको वालिङ नगरपालिका मा २ जना गल्याङ नगरपालिका १८ अर्जुन चाैपारिका १ जना र ठेगाना नखुलेका एक जना गरि २२ जना सङक्रमित थपिएका हुन ।

पाेखरामा गरिएको परिक्षणकाे क्रममा वालिङ नगरपालिकामा ३३/३५ बर्षिय पुरुष, नगरपालिकामा ६६ बर्षिय पुरुष सहित विभिन्न उमेरका गरि १८ जना अर्जुन चाैपारि गाउँपालिका ३ बर्षका बालक मा र ठेगाना नखुलेका ४ बर्षिय बालक सहित जम्मा २२ जना रहेका छन् ।

यो पनि पढ्नुहोस् ...  समृद्ध नेपाल निर्माणका लागि एकतावद्ध हुन पूर्वराजाको आह्वान (विज्ञप्तिसहित)

गल्याङ नगरपालिकाको क्वारेन्टाइनमा बसेकामध्ये १८ जनामा कोरोना पोजिटिभ रिर्पोट आएको छ । गल्याङ बहुमुखी क्याम्पसको क्वारेन्टाइनमा बसेका ४८ जनाको गत जेठ २१ गते र ६ जनाको २४ गते स्वाब संकलन गरिएको थियो । १८ जनामध्ये २ जना सरसफाईकर्मी समेत रहेका छन् । गत साता नगरपालिकाले क्वारेन्टाइन व्यवस्थापनमा हेलचक्रयाइ गरि दुषित पानी खुवाएको तथा सामाजिक दुरी कायम नभएको, खानपान राम्रो नभएको भन्दै आन्दोलनमा उत्रेका नागरिकहरुमा संत्रास थपिएको हो ।

यो पनि पढ्नुहोस् ...  न्यूयोर्क शहरमा कोरोना भाइरस चीनबाट नभई युरोपबाट फैलिएको हो : अध्ययन

भारत तथा तेस्रो मुलुकबाट भित्रने मानिसहरुलाई कोरोना संक्रमणको परिक्षण नहुने बेलासम्म राख्ने व्यवस्था गरिएका क्वारेन्टाइनहरुको व्यवस्थापनमा स्याङ्जाको गल्याङ नगरपालिकाले चासो नदिदाँ अस्तव्यस्त बनेको छ । क्वारेन्टाइनमा बस्ने मानिसहरुलाई शुद्ध खानेपानी, शौचालय र बसाईमा कठिनाई भएपछि अस्तव्यस्त बनेको हो । स्याङ्जाको गल्याङ नगरपालिका यतिबेला निकै चर्चामा छ । नगर स्वास्थ्य इकाई शाखाका प्रमुखले आत्महत्या गरेपछि यो नगरपालिका निकै चर्चामा रहेको हो ।

यो पनि पढ्नुहोस् ...  धुर्मुस सुन्तलि फाउण्डेसनलाई विद्यालयको २ लाख सहयोग(फोटोफिचर)

कर्मचारीलाई उच्च आत्मबल बढाएर काम गर्नुपर्ने यो महामारीमा स्वास्थ्य प्रमुखले आत्महत्या गर्नुले नगरपालिकाको व्यवस्थापन पक्ष निकै कमजार रहेको आंकलन स्थानीयहरुले गरेका छन् । त्यसमा पनि विदेशबाट आउने मानिसका कारण समुदायमा कोरोना संक्रमण नफैलियोस भनेर निमार्ण गरिएका क्वारेन्टाइनहरु अस्तव्यस्त हुदा गल्याङ् नगरपालिकामा सन्त्रास फैलिएको छ ।

याे सँगै स्याङ्जा मा काेभिड १९ संक्रमित काे संख्या ६० पुगेकाे छ भने गण्डकी प्रदेशमा १८८ पुगेकाे छ ।

सम्पादकीय

सबै

गैरजिम्मेवार सरकार

कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को महामारी तीव्र फैलिरहेको छ । दिनहुँ कम्तिमा २ हजारभन्दा बढी कोरोना संक्रमित थपिरहेको तथ्यांक छ ।

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि १७ कार्तिक २०७७, सोमबार

प्रहरी आदेशपालक होइनन्

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि १४ कार्तिक २०७७, शुक्रबार

टिभी कार्यक्रमबाट ठूलो पर्दामा डेब्यु गर्दै यी अभिनेत्रीको हेर्नुहोस बोल्ड तस्विर,

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि १८ बैशाख २०७७, बिहीबार

अभिनेत्री सारा अलीलाई फ्यानको प्रश्न : ‘भाइसँग यस्तो गर्न तिमीलाई लाज

उज्यालो प्रतिनिधि उज्यालो प्रतिनिधि २६ फाल्गुन २०७६, सोमबार