अलपत्र यात्रुका लागि मिर्चैयामा ‘निःशुल्क चाउँचाउँ बिस्कुट पानी सहयोग

उज्यालो प्रतिनिधि ७ बैशाख २०७७, आईतवार फोटो समाचार

गणेश कुमार ठाकर, सिरहा । कोभिड–१९ को महामारीबाट बचाउन गरिएको लामो लकडाउन पछि घर हिँडेका मजदुरलाई सिरहा जिल्लाको मिर्चैया नगरपालिका वडा नं.६ कटारी चौकका व्यपारीहरुद्धारा पैदल हिँडेका मजदुरलाई चाउँचाउँ,बिस्कुट र पानी वितरण गरिएको छ ।

 

दैनिक जिवनयापनको लागी देशका विभिन्न भागमा पुगेका  निमुखा नागरिक श्रमिक काम गर्ने ठाउँमा राहत र वस्ने उचित व्यवस्था सरकारले नदिएकोले भोक भोकै बाटोमा हिडिरहेका छन । लगभग सैयौं किलोमिटर भोक भोकै यात्रा गरिरहेका छन् । मजदुरहरूको गाँस, बाँस र यात्राको उचित व्यवस्थापन नभएकोले बाध्य भएर हिड्नु परेको बाटो हिडने यात्रुहरुले बताए ।

‘सुरुमा भरत महासेठ, एकलाख हुसेन, बिकरू यादवले चाउँचाउँ,बिस्कुट र पानी वितरण गरे, पछि मिर्चैया नगरपालिका वडा नं.६का व्यवसायीहरुको पनि साथ र सहयोग पाइरहेको छु’ रामनगर मिर्चैया उधोग वाणिज्य संघ मिर्चैया सचिव भरत महासेठले भने–‘चौकभरिका व्यवसायीहरुले चिउरा, भुजा, दालमोट, चाउचाउ, विस्कुट र पानि लगायतका सामाग्री उपलब्ध गराईरहेका छन, सोही सामाग्रीहरु राजमार्ग भएर हिँड्दै गईरहेका यात्रुहरुलाई दिदै आएको छु ।”

व्यवसायीहरुले अलपत्र परेका यात्रुहरुलाई गन्तव्यसम्म पुर्याएर सहयोग गर्न स्थानीय, प्रदेश र संघ सरकारसँग आग्रह समेत गरेका छन ।

Facebook Comments Box

सम्पादकीय

सबै

ख्यालख्याल होइन, कोरोना

कोरोना संक्रमणको दर बढ्दो छ । पछिल्लो केही दिनयता दैनिक मृत्यु हुनेको संख्या ५० जनाभन्दा बढी पुगिरहेको छ । कोरोनाको

उज्यालो प्रतिनिधि २५ बैशाख २०७८, शनिबार

विशेष सम्पादकीय : खड्गप्रसाद तुरुन्त बोल, उज्यालो नेटवर्ककर्मीलाई बिना शर्त रिहाई

उज्यालो प्रतिनिधि १२ बैशाख २०७८, आईतवार

प्रधानमन्त्रीबाट तत्काल राजीनामा देऊ

उज्यालो प्रतिनिधि ११ फाल्गुन २०७७, मंगलवार

संवैधानिक ‘कू’ को सर्वत्र विरोध गरौँ

उज्यालो प्रतिनिधि ५ पुष २०७७, आईतवार