अलपत्र यात्रुका लागि मिर्चैयामा ‘निःशुल्क चाउँचाउँ बिस्कुट पानी सहयोग

उज्यालो प्रतिनिधि ७ बैशाख २०७७, आईतवार फोटो समाचार

गणेश कुमार ठाकर, सिरहा । कोभिड–१९ को महामारीबाट बचाउन गरिएको लामो लकडाउन पछि घर हिँडेका मजदुरलाई सिरहा जिल्लाको मिर्चैया नगरपालिका वडा नं.६ कटारी चौकका व्यपारीहरुद्धारा पैदल हिँडेका मजदुरलाई चाउँचाउँ,बिस्कुट र पानी वितरण गरिएको छ ।

 

दैनिक जिवनयापनको लागी देशका विभिन्न भागमा पुगेका  निमुखा नागरिक श्रमिक काम गर्ने ठाउँमा राहत र वस्ने उचित व्यवस्था सरकारले नदिएकोले भोक भोकै बाटोमा हिडिरहेका छन । लगभग सैयौं किलोमिटर भोक भोकै यात्रा गरिरहेका छन् । मजदुरहरूको गाँस, बाँस र यात्राको उचित व्यवस्थापन नभएकोले बाध्य भएर हिड्नु परेको बाटो हिडने यात्रुहरुले बताए ।

‘सुरुमा भरत महासेठ, एकलाख हुसेन, बिकरू यादवले चाउँचाउँ,बिस्कुट र पानी वितरण गरे, पछि मिर्चैया नगरपालिका वडा नं.६का व्यवसायीहरुको पनि साथ र सहयोग पाइरहेको छु’ रामनगर मिर्चैया उधोग वाणिज्य संघ मिर्चैया सचिव भरत महासेठले भने–‘चौकभरिका व्यवसायीहरुले चिउरा, भुजा, दालमोट, चाउचाउ, विस्कुट र पानि लगायतका सामाग्री उपलब्ध गराईरहेका छन, सोही सामाग्रीहरु राजमार्ग भएर हिँड्दै गईरहेका यात्रुहरुलाई दिदै आएको छु ।”

व्यवसायीहरुले अलपत्र परेका यात्रुहरुलाई गन्तव्यसम्म पुर्याएर सहयोग गर्न स्थानीय, प्रदेश र संघ सरकारसँग आग्रह समेत गरेका छन ।

Facebook Comments Box

सम्पादकीय

सबै

सम्पादकीय : संविधान संशोधनको बाटोमा अगाडि बढौँ

आज संविधान दिवसको सातौँ संस्करण । आजभन्दा ६ वर्षअगाडि वि.स. २०७२ साल असोज ३ गते मुलुकमा संविधान जारी भएको थियो

उज्यालो प्रतिनिधि ३ आश्विन २०७८, आईतवार

विशेष सम्पादकीय : राष्ट्रपतिलाई महाअभियोग लगाउन बिलम्ब नगरौँ

बुद्ध लोप्चन २८ असार २०७८, सोमबार

ख्यालख्याल होइन, कोरोना

उज्यालो प्रतिनिधि २५ बैशाख २०७८, शनिबार

विशेष सम्पादकीय : खड्गप्रसाद तुरुन्त बोल, उज्यालो नेटवर्ककर्मीलाई बिना शर्त रिहाई

उज्यालो प्रतिनिधि १२ बैशाख २०७८, आईतवार