कोरोनाभाइरसविरुद्ध लड्न अमेरिकाले नेपाललाई १.८ मिलियन डलर सहयोग गर्ने

उज्यालो प्रतिनिधि १५ चैत्र २०७६, शनिबार समाचार

काठमाडौं। विश्वव्यापी महामारीको रुपमा फैलिइरहेको कोरोनाभाइरसविरुद्ध लड्न अमेरिकाले नेपाललाई १.८ मिलियन डलर सहयोग गर्ने भएको छ । अमेरिकाले शुक्रबार विभिन्न ६४ देशका लागि १७४ मिलियन डलर सहयोग गर्ने घोषणा गरेको हो । यसमध्ये नेपाललाई १.८ मिलियन डलर सहयोग नेपाललाई दिइने बताइएको छ ।

यो अमेरिकाले यसअघि फेब्रुअरीमा घोषणा गरेको १०० मिलियन डलर भन्दा अतिरिक्त सहयोग हो । नयाँ घोषणा गरिएको सहयोग यसअघि सेन्टर फर डिजिज कन्ट्रोल एण्ड प्रिभेन्सन सहित अमेरिकाका विभिन्न विभाग र एजेन्सीले विश्वव्यापी रुपमा गर्दै आएको ठूलो सहयोगको एक हिस्सा हो । यो सहयोग कोभिड–१९ को सबैभन्दा उच्च जोखिममा रहेका देशहरुका लागि हो ।

अमेरिकाको स्टेट डिपार्टमेन्टले यो सहयोग प्रयोगशालाको तयारी गर्न, छिटो पहिचान र उपचारको व्यवस्था मिलाउन तथा प्रविधिक विज्ञहरुलाई सहयोग पुर्याउन लगायतका कामका लागि भएको जनाएको छ । सार्क राष्ट्रमा अमेरिकाले श्रीलंकालाई १.३ मिलियन, बंगलादेशलाई ३.४ मिलियन, अफगानिस्तानलाई ५ मिलियन र भारतलाई २.९ मिलियन डलर सहयोग गर्दैछ ।

Facebook Comments Box

सम्पादकीय

सबै

सम्पादकीय : संविधान संशोधनको बाटोमा अगाडि बढौँ

आज संविधान दिवसको सातौँ संस्करण । आजभन्दा ६ वर्षअगाडि वि.स. २०७२ साल असोज ३ गते मुलुकमा संविधान जारी भएको थियो

उज्यालो प्रतिनिधि ३ आश्विन २०७८, आईतवार

विशेष सम्पादकीय : राष्ट्रपतिलाई महाअभियोग लगाउन बिलम्ब नगरौँ

बुद्ध लोप्चन २८ असार २०७८, सोमबार

ख्यालख्याल होइन, कोरोना

उज्यालो प्रतिनिधि २५ बैशाख २०७८, शनिबार

विशेष सम्पादकीय : खड्गप्रसाद तुरुन्त बोल, उज्यालो नेटवर्ककर्मीलाई बिना शर्त रिहाई

उज्यालो प्रतिनिधि १२ बैशाख २०७८, आईतवार