उजेली एस के केमिकल उद्योग र बुढानिलकण्ठ नगरपालिकाको सहकार्यमा ६ दिने तालिम सम्पन्न

उज्यालो प्रतिनिधि ६ चैत्र २०७६, बिहीबार फोटो समाचार

काठमाडौ । काडमाडौको कपनमा स्थित उजेली एस के केमिकल उद्योगले महिलाहरुलाई आयआर्जन गराउने उद्धेश्यले हाते साबुन बनाउने निशुल्क तालिम सञ्चालन गरेको छ । उद्योगले बुढानिलकण्ठ नगरपालिका वडा न ११ का स्थानीय महिलाहरुलाई लक्षित गरी निशुल्क रुपमा ६ दिने तालिम सञ्चालन गरेको हो ।

समाजमा महिलालाई आयआर्जनको बाटो देखाइ स्वरोजगार बनाउने उद्धेश्यले बुढानिलकण्ठ नगरपालिको सहकार्यमा ६ दिन तालिम सम्पन्न गरेको हो । कम्पनीले गत फागुन १२ गते देखि १८ गते सम्म उद्योगमा नै २२ जना महिलाहरुलाई प्रशिक्षण प्रदान गरेको थियो । उक्त प्रशिक्षण कार्यक्रमको चैत्र ६ गते समापन गरी तालिममा सहभागीहरुलाई प्रमाणपत्र प्रदान गरिएको छ ।
बुढानिलकण्ठ नगरपालिकाकी उपप्रमुख रमादेवी राइको प्रमुख आतिथ्यतामा कार्यक्रम गरिएको हो । कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै उपप्रमुख रमादेवी राईले महिलालाई सक्षम र आत्मनिर्भर बनाउनका लागि यो तालिम उपयोगी रहेको बताइन । साथै उनले अहिले बजारमा पैmलिएको कोरोनाबाट बच्नका लागि आफु पुर्व तयारी र सुरक्षा अपनाउनु पर्ने बताइन । उपप्रमुख राईका अनुसार अत्याआवश्यक काम नपरी भीडभाड भएको स्थानमा नजाज सबैलाई आग्राह समेत गरिन ।

त्यसैगरी कार्यक्रममा बडा सदस्य भगवती निरौलाले उद्योग स्थापना भएको छोटो समयमा पनि राम्रो काम गर्न सफल भएको बताइन । बुढानिलकण्ठ नगरपालिका एउटा सावुन बनाउने उद्योगको स्थापना हुन सकारात्म भएको बताउदै वडाका प्रत्येक घरमा यस उद्योगबाट उत्पादन गरिएको साबुन प्रयोगमा आउनेमा आफु विश्वस्त रहेको बताइन ।


कार्यक्रममा तालिममा सहभागीहरुले आफुहरुले तालिम प्राप्त गरेर उपलिब्धि हासिल गरेको बताए । त्यसैगरी कार्यक्रममा उद्योगकी सञ्चालिका सपना बास्तोलाले तालिम दिनुमात्र उद्योगको उद्देश्य नभएर महिलाहरुलाई सक्षम र आत्म निर्भर बनाउने लक्ष्य राखेको बताइन । प्रशिक्षण कार्यक्रममा सहभागी मध्यबाट २ जना उत्कृष्ठहरुलाई रोजगारी समेत प्रदान गरिने सपना बास्तोलाले बताइन ।
समापन कार्यक्रममा प्रशिक्षार्थी तथा विभिन्न समुहबाट प्रतिनिधिहरुको सहभागीता रहेको थियो । कार्यक्रमा कपनस्थित बंगलामुखी मन्दिर प्राङगणमा सञ्चालन गरिएको थियो ।

Facebook Comments Box

सम्पादकीय

सबै

ख्यालख्याल होइन, कोरोना

कोरोना संक्रमणको दर बढ्दो छ । पछिल्लो केही दिनयता दैनिक मृत्यु हुनेको संख्या ५० जनाभन्दा बढी पुगिरहेको छ । कोरोनाको

उज्यालो प्रतिनिधि २५ बैशाख २०७८, शनिबार

विशेष सम्पादकीय : खड्गप्रसाद तुरुन्त बोल, उज्यालो नेटवर्ककर्मीलाई बिना शर्त रिहाई

उज्यालो प्रतिनिधि १२ बैशाख २०७८, आईतवार

प्रधानमन्त्रीबाट तत्काल राजीनामा देऊ

उज्यालो प्रतिनिधि ११ फाल्गुन २०७७, मंगलवार

संवैधानिक ‘कू’ को सर्वत्र विरोध गरौँ

उज्यालो प्रतिनिधि ५ पुष २०७७, आईतवार