उत्तर कोरियाले कोरोना छिर्न नदिन सबै सिमा बन्द गर्‍यो

उज्यालो प्रतिनिधि १७ फाल्गुन २०७६, शनिबार प्रवास

एजेन्सी । दक्षिण कोरियामा कोरोना भाइरसको संक्रमण डरलाग्दो भएको छ । चीनलाई उछिन्दै दक्षिण कोरियामा दैनिक संक्रमितको संख्या बढेको छ । यस्तो अवस्थामा छिमेकी उत्तर कोरियामा अहिलेसम्म कसैलाई कोरोना भाइरसको संक्रमण भएको तथ्यांक आएको छैन ।

उत्तर कोरियाली नेता किम जोङ ऊनले भाइरसको संक्रमण फैलिएमा गम्भीर परिणाम उत्पन्न हुने भन्दै सबै किसिमका प्रतिरक्षाका उपाय अबलम्बन गर्न निर्देशन दिएका छन् । उनले शनिबार सत्तारुढ वकर्श पार्टी अफ कोरियाको बैठकमा रोग छिर्न नदिने सबै मार्ग बन्द गर्न निर्देशन दिएका छन् । सबै उपाय अपनाएर रोग छिर्न नदिन निर्देशन दिएको कोरियन सेन्ट्रल न्युज एजेन्सीले जनाएको छ ।
उत्तर कोरियाले सीमापार आवतजावत र सामान ओसारपसारमा समेत रोक लगाएको छ । उसले पर्यटकलाई आफ् देशमा प्रवेश निषेध गरेको छ ।

सीमामा आफ्ना देशका नागरिकको निगरानी र स्क्रिनिङ गरेको छ । हजारौं स्वास्थ्यकमी परिचालन गरेर रोगको लक्षणका आशंकितलाई निगरानीमा राखेको छ । रोग फैलिएमा औषधीको अभाव र स्वास्थ्योपचारको आधुनिक उपकरणको कमी रहेको देशमा ठूलो संकट आउनसक्ने तर्फ औल्याइएको छ ।

Facebook Comments Box

सम्पादकीय

सबै

सम्पादकीय : संविधान संशोधनको बाटोमा अगाडि बढौँ

आज संविधान दिवसको सातौँ संस्करण । आजभन्दा ६ वर्षअगाडि वि.स. २०७२ साल असोज ३ गते मुलुकमा संविधान जारी भएको थियो

उज्यालो प्रतिनिधि ३ आश्विन २०७८, आईतवार

विशेष सम्पादकीय : राष्ट्रपतिलाई महाअभियोग लगाउन बिलम्ब नगरौँ

बुद्ध लोप्चन २८ असार २०७८, सोमबार

ख्यालख्याल होइन, कोरोना

उज्यालो प्रतिनिधि २५ बैशाख २०७८, शनिबार

विशेष सम्पादकीय : खड्गप्रसाद तुरुन्त बोल, उज्यालो नेटवर्ककर्मीलाई बिना शर्त रिहाई

उज्यालो प्रतिनिधि १२ बैशाख २०७८, आईतवार