३ घण्टामा मोदी–ट्रम्पले ७ पटक अँगालो हाले, ९ पटक हात मिलाए,ट्रम्पले ६३ पटक भारत र मोदीले २३ पटक अमेरिका भने

उज्यालो प्रतिनिधि १३ फाल्गुन २०७६, मंगलवार फोटो समाचार

एजेन्सी । अमेरिकी राष्ट्रपति डोनल्ड ट्रम्पको भारत भ्रमणको पहिलो दिन उनको र भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीको केमेस्ट्री निकै मिलेको देखियो । यी दुई नेताको पाँच महिना अघि मोदी कार्यक्रममा र यसपटक अहमदाबादको मोटेरा स्टेडियममा नमस्ते ट्रम्प कार्यक्रममा भेट भएको थियो । ट्रम्पको विमान एयरफोर्स वन सोमबार बिहान ११ बजेर ३६ मिनेटमा अहमदाबाद एयरपोर्ट पुगेको थियो । त्यहाँ मोदीले उनको स्वागत गरे । ट्रम्प र फर्स्ट लेडी मेलानिया ३ घण्टासम्म अहमदाबादमा बसे । यो तीन घण्टामा मोदी–ट्रम्पले ७ पटक अँगालो हाले र ९ पटक हात मिलाए ।

नमस्ते ट्रम्प कार्यक्रममा ७ पटक अँगालो हाले, ६ पटक हात मिलाएः

अहमदाबादमा उत्रने बित्तिकै मोदी–ट्रम्पले सुरुमा अँगालो हाले र त्यसपछि हात मिलाए । त्यसपछि ट्रम्प साबरमती आश्रम पुगे । त्यहाँ पनि मोदी ट्रम्पभन्दा अघि नै पुगेका थिए । ११ मिनेटसम्म ट्रम्प–मेलानिया त्यहाँ बसे, तर यो समयमा मोदी–ट्रम्पले न त हात मिलाए न नै अँगालो हाले । त्यसपछि मोदी–ट्रम्प छुट्टा छुट्टै गरी मोटेरा स्टेडियममा आयोजित ‘नमस्ते ट्रम्प’ कार्यक्रममा पुगे । यो कार्यक्रममा मोदी–ट्रम्पले ७ पटक अँगालो हाले, ५ पटक हात मिलाए । त्यसपछि ट्रम्प अहमदाबाद एयरपोर्ट पुगे, त्यसबाट उनीहरु आगराका लागि प्रस्थान गरे ।

भाषणमा मोदीले २१ पटक ट्रम्प भने, ट्रम्पले १५ पटक मोदीको नाम लिएः

मोटेरा स्टेडियममा ५३ मिनेट १२ सेकेन्डसम्म यी दुई नेता रहे । ट्रम्पले २७ मिनेट र मोदीले दुई पटक गरी २१ मिनेटसम्म भाषण दिए । मोदीले आफ्नो भाषणमा ४१ पटक इन्डिया र २३ पटक अमेरिकाको नाम लिए । उनले २१ पटक ट्रम्प भने । यस्तै, डोनल्ड ट्रम्पले आफ्नो भाषणमा ६३ पटक इन्डिया–इन्डियन्स र पाँच पटक अमेरिका–अमेरिकनको नाम लिए । उनीहरुले १२ पटक मोदीको नाम पनि दिए । ट्रम्पले भाषणमा ४ पटक पाकिस्तानको कुरा पनि उठाए ।

Facebook Comments Box

सम्पादकीय

सबै

ख्यालख्याल होइन, कोरोना

कोरोना संक्रमणको दर बढ्दो छ । पछिल्लो केही दिनयता दैनिक मृत्यु हुनेको संख्या ५० जनाभन्दा बढी पुगिरहेको छ । कोरोनाको

उज्यालो प्रतिनिधि २५ बैशाख २०७८, शनिबार

विशेष सम्पादकीय : खड्गप्रसाद तुरुन्त बोल, उज्यालो नेटवर्ककर्मीलाई बिना शर्त रिहाई

उज्यालो प्रतिनिधि १२ बैशाख २०७८, आईतवार

प्रधानमन्त्रीबाट तत्काल राजीनामा देऊ

उज्यालो प्रतिनिधि ११ फाल्गुन २०७७, मंगलवार

संवैधानिक ‘कू’ को सर्वत्र विरोध गरौँ

उज्यालो प्रतिनिधि ५ पुष २०७७, आईतवार