एनआरएनए आइसीसी कोषाध्यक्षमा ठाकुर ढुंगनाको उम्मेदवार

उज्यालो प्रतिनिधि ८ आश्विन २०८०, सोमबार समाचार

काठमाडौं । गैरआवासीय नेपाली संघ (एनआरएनए) आइसीसी को निर्वाचन मिति नजिकिँदै गर्दा सम्भावित उम्मेदवारहरुको चहलपहल पनि बढ्दै गएको छ ।

नयाँ कार्यसमितिको लागि आगामी अक्टोवर १७ देखि २० तारिखसम्म नेपालमा हुन गइरहेको ११ औं विश्व सम्मेलनको निर्वाचनका लागि एनआरएनए आइसीसीको कोषाध्यक्षमा ठाकुर प्रसाद ढुंगनाले उम्मेदवार दिने घोषणा गरेका छन् ।

२०११ देखि एनआरएनए अभियानमा सक्रिय ढुंगना २०१७-१९ र १९-२१ मा आइसीसी सदस्य, २०१७ देखि ०१९ मा नेपालको पर्यटन प्रवर्द्धन गर्न अतिथि देवो भव अभियानको नेतृत्व गरेका थिए भने २०२१ देखि ०२३ सम्म एनआरएनए युएईको अध्यक्ष भएर काम गरेका थिए ।

पर्यटन व्यवसाय गर्दै आएका ढुंगनाले आर्थिक व्यवस्थापन, स्रोत परिचालन, पारदर्शी आर्थिक प्रणाली तथा लेखा सम्बन्धि गहिरो ज्ञान राख्दछ । त्यसैले पनि उनले कोषाध्यक्ष पदमा उम्मेदवार आफ्नो कार्यक्षमता हेरेर राखेको बताए ।

मलेसिया र मध्यपुर्वका आम श्रमिकको दुख बुझेका र हरदम सहयोग गर्न तत्पर उनले युरोप अष्ट्रेलिया अमेरिका डायस्पोराका आवश्यकता, गैर आवासिय नागरिकता र नेपालको विकासमा गैरआवासीय नेपालीहरुको भूमिका सुनिश्चित गर्न पहलकदमि लिने ढुंगनाले बताए ।

उज्यालो नेटवर्कसंगको कुराकानीमा थप भने नेपालको आर्थिक उन्नतिका अवरोधहरु, त्यसको निराकरण गर्ने विधि र तरिका, गैरआवासीय नेपालीको योगदान र भूमिका विषयमा स्पष्ट सहित कोषाध्यक्षमा उम्मेदवार दिएको दावी गरेका छन् ।

Facebook Comments Box

सम्पादकीय

सबै

सम्पादकीय : संविधान संशोधनको बाटोमा अगाडि बढौँ

आज संविधान दिवसको सातौँ संस्करण । आजभन्दा ६ वर्षअगाडि वि.स. २०७२ साल असोज ३ गते मुलुकमा संविधान जारी भएको थियो

उज्यालो प्रतिनिधि ३ आश्विन २०७८, आईतवार

विशेष सम्पादकीय : राष्ट्रपतिलाई महाअभियोग लगाउन बिलम्ब नगरौँ

बुद्ध लोप्चन २८ असार २०७८, सोमबार

ख्यालख्याल होइन, कोरोना

उज्यालो प्रतिनिधि २५ बैशाख २०७८, शनिबार

विशेष सम्पादकीय : खड्गप्रसाद तुरुन्त बोल, उज्यालो नेटवर्ककर्मीलाई बिना शर्त रिहाई

उज्यालो प्रतिनिधि १२ बैशाख २०७८, आईतवार