ट्रम्पलाई २०२४ पर्न सक्छ समस्या !

उज्यालो प्रतिनिधि २२ चैत्र २०७९, बुधबार विश्व

वासिङ्टन : अमेरिकी पूर्व राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्प आजकाल एक वयस्क स्टारलाई पैसा तिरेको मुद्दाको सामना गरिरहेका छन्। अब भारतीय मूलका एक वकिलले डोनाल्ड ट्रम्पको समस्या छिट्टै अन्त्य नहुने र उनको कानुनी लडाई लामो समयसम्म चल्ने दाबी गरेका छन् । भारतीय मूलका वकिलले मुद्दामा आफू दोषी पाइएमा राष्ट्रपतिबाट माफी पाउने सम्भावना कम रहेको दाबी गरेका छन् ।

यो मामला २०२४ सम्म तान्न सक्छ
तपाईलाई बताउन दिनुहोस् कि डोनाल्ड ट्रम्प वयस्क स्टार स्टर्मी डेनियलको मुद्दामा म्यानहट्टन अदालतमा उपस्थित भएका थिए । यस क्रममा, ग्रान्ड जूरीको आरोपहरू अदालतमा पढियो । निर्णायक मण्डलले ट्रम्पमाथि कुल ३४ वटा आरोप लगाएको छ । सुनुवाइपछि ट्रम्पलाई १२.२२ मिलियन डलर जरिवाना गरिएको छ । डोनाल्ड ट्रम्प रिपब्लिकन पार्टीबाट राष्ट्रपतिको उम्मेदवार पनि हुन् । भारतीय मूलका वकिल रवि बत्राले भने कि यो मुद्दा दुई वर्ष वा त्योभन्दा बढी चल्यो भने अचम्म मान्नुपर्दैन । यसको मतलब सन् २०२४ मा राष्ट्रपतिको निर्वाचन हुँदा यस मामिलामा ट्रायल चलिरहेको हुन सक्छ ।

भारतीय मूलका वकिलले भने कि यदि ट्रम्पले २०२४ मा राष्ट्रपतिको चुनाव जित्यो भने पनि उनले राष्ट्रपतिको माफी पाउन सक्ने छैनन् र केही समयको लागि मात्र आफ्नो सजाय स्थगित गर्न सक्षम हुनेछन् । किनभने राष्ट्रपतिको माफी संघीय अपराधमा मात्र लागू हुन सक्छ, तर यो मामला न्यूयोर्क राज्य अपराध मुद्दा हो, यस अवस्थामा न्यूयोर्कका गभर्नरले मात्र माफी दिन सक्नेछन्। न्यूयोर्कलाई वाम गठबन्धन मानिन्छ र त्यहाँ वामपन्थी सरकार सत्तामा आउने प्रबल सम्भावना छ । यस्तो अवस्थामा रिपब्लिकन भएर पनि ट्रम्पलाई यहाँबाट राहतको आशा कमै छ ।

 

 

Facebook Comments Box

सम्पादकीय

सबै

कांग्रेसले हिड्न खोजेको ‘[अ]लोकतान्त्रिक बाटो’

संसद्को प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेपाली कांग्रेस उपप्रधानमन्त्री एवम् गृहमन्त्री रवि लामिछानेमाथि संसदीय छानबिन समिति गठन गरी छानबिन गर्नुपर्ने मागबाट पछि

बुद्ध लोप्चन १ बैशाख २०८१, शनिबार

सम्पादकीय : संविधान संशोधनको बाटोमा अगाडि बढौँ

उज्यालो प्रतिनिधि ३ आश्विन २०७८, आईतवार

विशेष सम्पादकीय : राष्ट्रपतिलाई महाअभियोग लगाउन बिलम्ब नगरौँ

बुद्ध लोप्चन २८ असार २०७८, सोमबार

ख्यालख्याल होइन, कोरोना

उज्यालो प्रतिनिधि २५ बैशाख २०७८, शनिबार