अब Truecaller मा तपाईको नाम अरु कसैले फेला पार्न सक्नेछैन, अपनाउनुहोस यो ट्रिक

उज्यालो प्रतिनिधि २ मंसिर २०७८, बिहीबार प्रविधि

काठमाडौँ । Truecaller भारतमा ठूलो मात्रामा प्रयोग गरिन्छ। यस एप मार्फत हामीले अपरिचित नम्बरहरूबाट आउने कलहरूको बारेमा जानकारी पाउँछौं। Truecaller एप भित्र धेरै विशेष सुविधाहरू छन्, जसले प्रयोगकर्ताहरूलाई विभिन्न सुविधाहरू प्रदान गर्दछ। हामी मध्ये धेरैजसोको विवरण Truecaller को डाटाबेसमा पहिले नै सुरक्षित छ। यस डाटाबेस मार्फत, उसले हामीलाई अज्ञात नम्बरबाट कल गर्ने व्यक्तिको बारेमा बताउँछ।

तपाईंको नम्बर प्रविष्ट गरेर Truecaller को डाटा बेसबाट जो कोहीले तपाईंको जानकारी सङ्कलन गर्न सक्छन्। अर्कोतर्फ, तपाईंले यो एप कहिल्यै प्रयोग गर्नुभएको छैन भने पनि यो एपको मद्दतले आफ्नो नम्बर प्रविष्ट गरेर आफ्नो जानकारी सङ्कलन गर्न सकिन्छ। यस्तो अवस्थामा, तपाईंको विवरणहरू बाहिर निकालेर गलत उद्देश्यका लागि प्रयोग गर्न सकिन्छ।

यसै सन्दर्भमा आज हामी तपाईलाई एउटा यस्तो विशेष ट्रिकको बारेमा बताउन गइरहेका छौं, जसको मद्दतले तपाईले Truecaller को डाटाबेसबाट आफ्नो जानकारी डिलिट गर्न सक्नुहुन्छ। Truecaller ले तपाईंलाई आफ्नो व्यक्तिगत जानकारी मेटाउने विकल्प दिन्छ। यस एपिसोडमा जानौं त्यो ट्रिकको बारेमा

आफ्नो व्यक्तिगत जानकारी मेटाउन, तपाईंले आफ्नो Truecaller खाता निष्क्रिय गर्न आवश्यक हुनेछ। त्यसपछि मात्र Truecaller को डाटाबेसबाट तपाईको व्यक्तिगत जानकारी हटाइनेछ। तपाईंले खाता नमेटाई Truecaller बाट आफ्नो व्यक्तिगत विवरण हटाउन सक्नुहुन्न। Truecaller ले तपाईंलाई यस सम्बन्धमा कुनै अन्य विकल्प दिँदैन ।

यदि तपाइ आफ्नो खाता मेटाउन चाहनुहुन्छ भने, सबैभन्दा पहिले एप खोल्नुहोस्। अब तपाईंले सेटिङ्हरूमा खाताको विकल्प चयन गर्नुपर्छ। त्यसपछि Deactivate को विकल्प चयन गर्नुहोस्।

खाता निष्क्रिय भएपछि तपाईंले https://www.truecaller.com/unlisting मा जानुपर्छ। अब तपाईले I am not robot को विकल्प छान्नुपर्छ र अनलिस्ट नम्बरमा क्लिक गर्नुपर्छ। यो प्रक्रियाको २४ घण्टापछि Truecaller को डाटाबेसबाट तपाईंको नाम मेटाइनेछ।

 

Facebook Comments Box

सम्पादकीय

सबै

कांग्रेसले हिड्न खोजेको ‘[अ]लोकतान्त्रिक बाटो’

संसद्को प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेपाली कांग्रेस उपप्रधानमन्त्री एवम् गृहमन्त्री रवि लामिछानेमाथि संसदीय छानबिन समिति गठन गरी छानबिन गर्नुपर्ने मागबाट पछि

बुद्ध लोप्चन १ बैशाख २०८१, शनिबार

सम्पादकीय : संविधान संशोधनको बाटोमा अगाडि बढौँ

उज्यालो प्रतिनिधि ३ आश्विन २०७८, आईतवार

विशेष सम्पादकीय : राष्ट्रपतिलाई महाअभियोग लगाउन बिलम्ब नगरौँ

बुद्ध लोप्चन २८ असार २०७८, सोमबार

ख्यालख्याल होइन, कोरोना

उज्यालो प्रतिनिधि २५ बैशाख २०७८, शनिबार